ولی‌عهد سعودی منصوب شدن «کی‌یر استارمر» به عنوان نخست‌وزیر جدید بریتانیا را تبریک گفت

بن سلمان ضمن تحسین سطح روابط ویژه فی‌مابین دو ملت و کشور دوست، سعودی و بریتانیا، بر پیشبرد تلاش‌ها برای تقویت و گسترش هرچه بیشتر آن در همه زمینه‌ها تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی جمعه 15 تیر طی پیامی به «کی‌یر استارمر» منصوب شدن وی به مقام نخست‌وزیری در بریتانیا را تبریک گفت.

به‌گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ولی‌عهد سعودی در این پیام تهنیت به نخست‌وزیر جدید بریتانیا ضمن عرض تبریکات صمیمانه و آرزوی توفیق و کامیابی برای وی، برای مردم و کشور دوست، پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی پیشرفت و ترقی روزافزون آرزو کرد.

در این پیام تبریک، محمد بن سلمان، همچنین ضمن تحسین سطح روابط ویژه فی‌مابین دو ملت و کشور دوست، سعودی و بریتانیا، بر پیشبرد تلاش‌ها برای تقویت و توسعه هرچه بیشتر آن در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

شایان ذکر است که چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، جمعه 15 تیر، در جلسه‌ای در کاخ باکینگهام، به طور رسمی کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر، را به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا منصوب کرد.

به گزارش «فرانس پرس» کاخ باکینگهام به همین مناسبت تصویری منتشر کرد که در آن پادشاه بریتانیا با استارمر، که حزب او پیروزی بزرگی در انتخابات پارلمانی به دست آورده است، دست می‌دهد.

در بیانیه کاخ باکینگهام نیز آمده است که چارلز سوم ضمن استقبال از کی‌یر استارمر، نماینده پارلمان بریتانیا از او خواسته است تا کابینه تشکیل دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید