قدردانی هماهنگ کننده سازمان ملل در غزه از ادامه کمک‌رسانی سعودی به جنگ‌زدگان فلسطینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سیگرید کاگ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه و بازسازی سازمان ملل در غزه، در دیدار با شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی از ادامه حمایت ریاض از مساله فلسطین و همچنین تلاش‌های دیپلماتیک آن برای توقف عملیات نظامی اسرائیل در غزه قدردانی کرد.

این اظهارات در حاشیه مشارکت شاهزاده فیصل بن فرحان در نشست سالانه شورای روابط خارجی اروپا در مادرید پایتخت اسپانیا، بیان شد.

در جریان این دیدار که میان وزیر خارجه سعودی و هماهنگ‌کننده سازمان ملل انجام شد، اهمیت رساندن کمک‌های بشردوستانه کافی و پایدار به نوار غزه و ضرورت دستیابی به آتش‌بس برای متوقف کردن فاجعه انسانی رو به افزایش در این باریکه فلسطینی مورد بحث قرار گرفت.

کاگ و وزیر خارجه سعودی همچنین بر لزوم شروع بهسازی زیرساخت‌ها و امکانات بهداشتی و فراهم کردن مدارس در زمان مناسب برای کودکان تاکید کردند تا از یک سال تحصیلی دیگر محروم نشوند.

گفتنی است که پادشاهی عربی سعودی از یافتن راه حل عادلانه و جامع که خواسته‌های مردم فلسطین را برآورده می‌کند، حمایت و بر ضرورت توانمندسازی سازمان‌های امدادی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری به غیرنظامیان در غزه تاکید می‌کند.

خبرگزاری سعودی «واس» در این باره گزارش داد که ریاض یک تحرک سیاسی را در سطوح مختلف در سازمان‌های بین‌المللی، به ویژه سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل، رهبری کرده تا به عنوان بخشی از تلاش‌های مشترک عربی و اسلامی که بر اساس آن بنا شده است، تجاوزات اسرائیل علیه نوار غزه متوقف شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم