سنتكام از انهدام یک پایگاه راداری حوثی‌ها و‌خنثی کردن حمله پهپادی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا «سنتکام» از انهدام یک پایگاه راداری وابسته به حوثی در منطقه تحت کنترل این شبه‌نظامیان طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

در بیانیه سنتکام آمده است که پایگاه راداری مذکور یک تهدید قریب الوقوع برای ایالات متحده، نیروهای ائتلاف و کشتی های تجاری در منطقه بود.

بنا به توضیح این بیانیه، این اقدامات برای حفاظت از آزادی دریانوردی و حفاظت و امنیت آب‌های بین المللی انجام می‌شود.

سنتکام همچنین سرنگونی یک پهپاد متعلق که حوثی‌ها که به سوی به ناوشکن‌های «فیلیپین سی» و «لابون» در دریای سرخ پرتاب شده بود خبر داد.

طبق بیانیه سنتکام در «ایکس»، گروه حوثی سه موشک بالستیک ضد کشتی و سه پهپاد را از یمن سمت کشتی «Cyclades» در دریای سرخ پرتاب کرد.

این کشتی پرچم مالت را برافراشته بود و متعلق به یونان است.

در این بیانیه آمده است که هیچ آسیبی در این کشتی گزارش نشده و کشتی مذکور به حرکت خود به سمت مقصد خود ادامه داد.

گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن شامگاه دوشنبه مدعی شد با انجام چهار عملیات نظامی، 4 کشتی باری مرتبط با کشورهای آمریکا، بریتانیا و اسرائیل را در دریای مدیترانیه، دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند هدف گرفته است.

پیش‌تر ارتش آمریکا در شامگاه یکشنبه دهم تیر اعلام کرده بود که 3 قایق انفجاری هدایت شونده متعلق به گروه حوثی در یمن را ظرف 24 ساعت گذشته قبل از آن، در دریای سرخ و در چارچوب قواعد «درگیری دفاع از خود» هدف گرفته و منهدم کرده است.

گروه شبه‌نظامی حوثی از نوامبر سال گذشته تاکنون بیش از 150 حمله را علیه کشتی‌های تجاری با ادعای این‌که عازم اسرائیل بوده‌اند، انجام داده است.

حوثی‌ها با ادعای دفاع از غزه در برابر تهاجم نظامی اسرائیل که از هفتم اکتبر سال گذشته و در پاسخ به حمله حماس آغاز شده است، همچنین به گسترش دامنه حملات خود از دریای سرخ، خلیج عدن و دریای عرب به اقیانوس هند و دریای مدیترانه تهدید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید