حمله موشکی حزب‌الله به چندین پایگاه اسرائیلی در واکنش به کشته شدن فرمانده یگان «عزیز»

این فرمانده نظامی گروه حزب‌الله كه در حمله «صور» كشته شد، ابو نعمه نام داشت و اهل شهرک «حداثا» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان عصر چهارشنبه اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن یکی از فرماندهان برجسته خود در حمله هوایی یک اسرائیلی به جنوب لبنان، چندین پایگاه نظامی اسرائیل را در آن سوی مرز با بیش از صد موشک بمباران کرده است.

ترور محمد نعمه ناصر ملقب به «ابو نعمه» فرمانده یگان «عزیز» حزب‌الله در جریان حمله پهپادی ارتش اسرائیل به خودروی حاملش در منطقه الحوش واقع در جنوب شرقی شهر صور صورت گرفت قر که در پی آن یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت.

حزب‌الله در بیانیه‌ای مسئولیت بمباران دو مقر نظامی اسرائیل در جولان اشغالی سوریه را «با ۱۰۰ موشک کاتیوشا» و یک مقر در کریات شمونا در شمال اسرائیل با «موشک‌های فلق»، «به عنوان بخشی از پاسخ به این حمله» بر عهده گرفت.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: «روز چهارشنبه حدود 100 موشک از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شد.»

بر اساس بیانیه‌ حزب الله (حاج ابو نعمه)، متولد سال 1965 از شهر حداثا در جنوب لبنان بود که ابا این حساب، سومین فرمانده ارشد کشته شده در جنوب لبنان از زمان آغاز تشدید تنش‌های حزب‌الله با اسرائیل در حدود 9 ماه پیش بود.

با آغاز جنگ غزه، تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل در مناطق مرزی به طور مداوم ادامه دارد.

به گزارش «آسوشیتد پرس» با استناد به بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، این درگیری‌ها به کشته‌شدن دست‌کم 494 نفر در لبنان انجامیده که 307 عضو حزب‌الله و 95 غیر‌نظامی را شامل می‌شود.

طرف اسرائیلی نیز به نوبه خود از کشته شدن 15 سرباز و 11 غیرنظامی خبر داد.

شدت این درگیری‌ها همزمان با تهدیدهای اسرائیل به انجام حمله گسترده در جبهه شمالی خود با لبنان، به شکل فزاینده‌ای افزایش یافته است.

این در حالی است که آمریکا هشدار داده است که در نهایت قادر نیست جلوی هرگونه طرح‌های اسرائیل برای اقدام به چنین حمله‌ای را بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید