بایدن و نتانیاهو در اواخر ماه جاری برای بررسی جنگ غزه دیدار می‌کنند

مسئولان حکومتی پیشین آمریکا، دولت بایدن را به «همدستی غیرقابل انکار» در کشتار فلسطینیان در نوار غزه، متهم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در اواخر جولای جاری با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در واشینگتن در جریان سفرش برای سخنرانی در کنگره پیرامون جنگ غزه، دیدار کند.

نتانیاهو قرار است در نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنا در کنگره در 24 جولای، سخنرانی داشته باشد.

«سی‌ان‌ان» به عنوان نخستین رسانه‌ای که این خبر را منتشر کرد، خاطرنشان ساخت که جزئیات لجستیکی نشست مورد انتظار بایدن و نتانیاهو در کاخ سفید، هنوز نهایی نشده است.

«همدستی غیرقابل انکار»

این در حالی است که 12 مقام پیشین دولتی آمریکا که به دلیل حمایت این کشور از جنگ اسرائیل در نوار غزه استعفا داده‌اند، سه‌شنبه 12 تیر دولت بایدن را به «همدستی غیرقابل انکار» در کشتار فلسطینیان در نوار غزه، متهم کردند.

این مقامات پیشین در بیانیه مشترکی گفتند که دولت بایدن با حمایت از اسرائیل و ایجاد شکاف‌هایی برای ادامه ارسال تسلیحات به هم‌پیمان خود، قوانین ایالات متحده را عملا نقض می‌کند.

کاخ سفید و وزارت امور خارجه، هیچ اظهارنظری فوری در مورد این بیانیه نداشتند.

این در حالی است که انتقادهای بین المللی از عملکرد اسرائیل در غزه و حمایت نظامی و دیپلماتیک آمریکا از متحدش در جنگی که تاکنون به کشته شدن نزدیک به 38 هزار نفر انجامیده و باعث ایجاد بحران شدید انسانی شده، روندی فزاینده دارد.

استعفای مقامات آمریکایی، بازتاب برخی مخالفت‌ها در داخل دولت بایدن در مورد حمایت این کشور از اسرائیل است.

از سویی واشینگتن ضمن تاکید بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان در غزه از اسرائیل می‌خواهد روند دسترسی به کمک‌های بشردوستانه را بهبود بخشد.

از جمله امضاکنندگان این بیانیه مشترک، مسئولان سابق وزارتخانه‌های امور خارجه، آموزش و پرورش، کشور، کاخ سفید و ارتش بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم