عامل تهدید با چاقو علیه گردشگران و بازرگانان سعودی در ترکیه بازداشت شد

ویدیوی دوربین تلفن همراه یک گردشگر سعودی وقوع این حادثه در رستورانی در استانبول را ثبت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طی ساعات گذشته کلیپی از یک مرد شهروند ترکیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با حمل چاقو و تکان دادن آن گردشگران و بازرگانان سعودی نشسته در یک رستوران در استانبول را تهدید می‌کرد.

در این ویدیو دیده می‌شود در حالی که گردشگران و بازرگانان سعودی در این رستوران در شهر استانبول نشسته بودند، یک شهروند ترکیه‌ای بالای سر آنها ظاهر شده که چاقویی به همراه داشته و با تکان ‌دادن آن در هوا آنها را تهدید می‌کرد.

آن‌طور که در این صحنه‌های ویدیویی به نظر می‌رسد او علیه عرب‌ها دشنام‌گویی می‌کند.

یکی از این گردشگران که مورد هدف این مرد ترکیه‌ای قرار گرفته بود با تصویربرداری از لحظه وقوع این حادثه آن را ثبت کرد.

آن‌گونه که در ویدیو مشاهده می‌شود این فرد عامل تهدید علیه گردشگران سعودی در حین تکان دادن چاقو با تهدید و فحش و ناسزا گفتن به این گردشگران مشتری رستوران، فریاد می‌زد: «اینجا ترکیه است عربی حرف نزنید!»

ساعاتی پس از انتشار ویدیوی این حادثه در شبکه‌های اجتماعی و گزارش آن به مقامات محلی در ترکیه، این فرد مظنون در حالی که مست بود توسط نیروهای پلیس ترکیه در منزلش دستگیر شده و برای بررسی موضوع به دادسرا معرفی شد.

این حادثه در استانبول همزمان با آن رخ داد که برخی شهرهای ترکیه به‌ویژه شهر «قیصریه» شاهد موجی از خشونت‌ها، بیگانه‌هراسی و نفرت‌افکنی علیه پناهجویان سوری مقیم ترکیه و آتش‌زدن دارایی‌ها و اقامتگاه‌های آنها بود که در نتیجه آن تعدادی از پناهجویان مجروح شدند.

کشته شدن 7 نفر در شمال سوریه

در پاسخ به آن مناطق تحت نفوذ ترکیه در شمال سوریه نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مقرهای نیروهای ترکیه به آتش کشیده شد و پرچم ترکیه نیز از بالای برخی مقرها در شمال سوریه پایین کشیده شد که در ادامه این درگیری‌ها بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه دست‌کم 7 نفر جان خود را در شمال سوریه از دست دادند.

پلیس ترکیه در چارچوب تدابیر و اقدامات خود برای کنترل اوضاع و جلوگیری از ادامه خشونت‌ها، 474 فرد تندرو مهاجم به پناهجویان سوری و تخریب‌کننده دارایی‌های اتباع سوری مقیم در این کشور را بازداشت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید