بازداشت 3 تبهکار خطرناک در عراق

وزارت کشور عراق اعلام کرد این سه نفر در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیات در بغداد نیز بوده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور عراق، دوشنبه 11 تیر، از بازداشت «سه تبهکار خطرناک» وابسته به حزب کارگران کردستان «پ ک ک» که در آتش‌سوزی و بمب گذاری در اربیل و بغداد دست داشتند، خبر داد.

وزارت کشور عراق اعلام کرد این سه نفر در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیات در بغداد نیز بوده‌اند.

سرتیپ مقداد میری، سخنگوی رسمی این وزارتخانه در یک نشست خبری مشترک با هیمن میرانی، مدیر کل دفتر وزارت کشور اقلیم کردستان عراق ضمن تاکید بر «هماهنگی کامل وزارت داخلی دولت فدرال با اقلیم کردستان» اعلام کرد: «طی سال 2022 یک فقره آتش‌سوزی در کرکوک، یک مورد در دهوک و سه مورد در اربیل رخ داد و مشخص شد متهمان وابسته به این حزب ممنوعه بودند و کشف اقدامات آنها دشوار بود، این افراد خمیر درست می‌کردند و در بازارها می‌گذاشتند که پس از ساعتها آتش می‌گرفتند و منجر به آتش‌سوزی می‌شدند».

سخنگوی وزارت کشور عراق با بیان اینکه «این افراد باعث هدف قرار گرفتن اقتصاد کل این سه استان به ارزش میلیونها دلار شدند» تاکید کرد: «با هماهنگی اقلیم کردستان سرنخ‌های جنایات شناسایی و متهمان در جریان یک عملیات ویژه دستگیر شدند».

سرتیپ میری در ادامه این کنفرانس خبری خاطرنشان کرد: «میزان خسارات وارده ناشی از این آتش‌سوزی‌ها 300 میلیون دلار برآورد شده است».

وی با اشاره به دستگیری این افراد طی یک عملیات ویژه با هماهنگی اقلیم کردستان عراق، اعلام کرد: «این افراد در حال برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن مناطق و بازارهای کرکوک، شرکت‌های تجاری، خط لوله نفت جیهان و همچنین مغازه‌ها، بازارها در بغداد و اماکن مختلف اربیل و دهوک بودند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید