گانتز: اوضاع اگر به این شکل در شمال اسرائیل ادامه یابد لبنان بهای آن را خواهد پرداخت

عضو مستعفی شورای جنگ سابق اسرائیل: افزایش قدرت ایران در عراق، سوریه، یمن و لبنان قابل پذیرش نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله، بنی گانتز، رهبر حزب «وحدت ملی» در اسرائیل، این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان را به پرداخت بهای سنگین تهدید کرد.

عضو سابق شورای جنگ اسرائیل ضمن اشاره به این‌که افزایش قدرت ایران در عراق، سوریه و یمن و لبنان غیرقابل پذیرش است گفت حزب‌الله باید میان لبنانی یا ایرانی بودن یکی را انتخاب کند وگرنه بهای گزافی متحمل خواهد شد.

بنی گانتز، همچنین تهدید کرد که لبنان تاوان ادامه وضعیت کنونی در مرزهای شمالی اسرائیل خواهد پرداخت.

رهبر حزب وحدت ملی اسرائیل، هفته گذشته نیز در طی اظهارات تهدید‌آمیزی گفت که ارتش کشورش قادر است توانایی‌های گروه شبه‌نظامی حزب‌الله در لبنان را «ظرف چند روز» نابود کند.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:«چالش اصلی پیش روی اسرائیل بازگرداندن ساکنان جنوب و شمال به منازل‌شان است، حتی اگر تنش‌ها افزایش یابد».

عضو مستعفی شورای جنگ سابق اسرائيل همچنین افزود:«بهایی که لبنان متحمل خواهد شد بسیار سنگین خواهد بود. ما باید از نهادهای خود حمایت کنیم، و باید خود را برای حوادث بزرگ آماده کنیم، همچنین باید سعی کنیم مانع از وقوع چنین حوادثی شویم.»

تنش بزرگ

با آغاز جنگ غزه، تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل در مناطق مرزی به طور مداوم ادامه دارد.

به گزارش «آسوشیتد پرس» با استناد به بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، این درگیری‌ها به کشته‌شدن دست‌کم 479 نفر در لبنان انجامیده که 313 عضو حزب‌الله و 93 غیر‌نظامی را شامل می‌شود.

شدت این درگیری‌ها همزمان با تهدیدهای اسرائیل به انجام حمله گسترده در جبهه شمالی خود با لبنان، به شکل فزاینده‌ای افزایش یافته است.

این در حالی است که آمریکا هشدار داده است که در نهایت قادر نیست جلوی هرگونه طرح‌های اسرائیل برای اقدام به چنین حمله‌ای را بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید