نتانیاهو از پایان قریب‌الوقوع عملیات رفح و آغاز مرحله سوم جنگ خبر داد

یک مقام ارشد اسرائیلی به «کانال 13»: جنگ پایان نخواهد گرفت و ما در هر کجا که داده‌های اطلاعاتی در خصوص فعالیت حماس وجود داشته باشد، اقدام خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با گذشت یک ماه و نیم از آغاز «عملیات نظامی» ارتش اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که عملیات در رفح در شرف پایان است و جنگ، وارد فاز سوم می‌شود.

«کانال 13»، یکشنبه، 10 تیر گزارش داد که نتانیاهو در روزهای آینده اعلام خواهد کرد که عملیات ارتش اسرائیل در رفح پایان خواهد یافت و اسرائیل توجه خود را بر فاز سوم جنگ معطوف می‌کند.

«جنگ متوقف نخواهد شد»

یک مقام ارشد اسرائیلی به «کانال 13» گفت: «اقدامات جنگی با حملات و ضربات هوایی ادامه خواهد داشت. جنگ پایان نخواهد یافت. ما در هر کجا که داده‌های اطلاعاتی در خصوص فعالیت حماس وجود داشته باشد، اقدام خواهیم کرد».

از سویی نتانیاهو ارزیابی‌های امنیتی در مورد عملیات نظامی ارتش اسرائیل در رفح را که انتظار می‌رود در ماه جاری به پایان برسد، انجام داد.

این ارزیابی‌ها با مشارکت یوآو گالانت، وزیر دفاع و هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، انجام شد و امور مرتبط با جنگ فراگیر در غزه و «ادامه فشار نظامی بر حماس» نیز مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

فرماندهان نیروی هوایی، فرماندهی جنوب، عملیات، سرویس اطلاعات و عملیات و فعالیت‌های دولتی در مناطق، فرماندهی نیروی زمینی ارتش اسرائیل و دیگر فرماندهان ارشد نیز در این گفت‌وگوها شرکت داشتند.

ارزیابی عملیات رفح

گالانت در ارزیابی خود از عملیات گفت که زمان در واقع علیه حماس و نه به نفعشان در جریان است.

به گزارش وب سایت «جروزالم پست»، گالانت در ارزیابی خود در مورد تصرف کریدور استراتژیک فیلادلفیا در مرزهای غزه و مصر توسط ارتش اسرائیل در ماه گذشته و همچنین بسته شدن تونل‌های زیر این گذرگاه، صحبت کرد.

وزیر دفاع اسرائیل افزود: «نتیجه این که آنها جایی برای مسلح کردن و تجهیز خود ندارند و راهی برای آوردن نیروهای کمکی و مراقبت از قربانیان خود در اختیارشان نیست».

گالانت تاکید کرد: «حماس خسته و کوفته است و قادر به تجدید قوا نیست، در حالی که ما به اماکنی می‌رسیم که خوابش را هم نمی‌دیدیم». او در ادامه افزود که این عملیات ادامه خواهد داشت تا حماس نتواند خود را بازسازی کند.

اسرائیل در 18 اردیبهشت ماه گذشته، کنترل سمت فلسطینی گذرگاه مرزی رفح با مصر را به دست گرفت و تانک‌های ارتش نیز متعاقبا و به‌رغم هشدارهای بین‌المللی، به مرکز این شهر مملو از آوارگان فلسطینی، یورش بردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید