مصر و نمایندگان اروپا 29 توافق‌نامه به ارزش 49 میلیارد یورو امضا کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت وزیران مصر، یک‌شنبه دهم تیتر، اعلام کرد قاهره در جریان «نشست سرمایه‌گذاری اروپا- مصر» 29 توافق‌نامه و تفاهم‌نامه به ارزش 49 میلیارد یورو با شرکت‌های وابسته به اتحادیه اروپا امضا کرده است. همچنین، شش توافق‌نامه و تفاهم‌نامه دیگر به ارزش 18.7 میلیارد یورو با سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر به امضا رسید.

مصطفی مدبولی، نخست‌وزیر مصر، در سخنرانی خود در جلسه پایانی نشست سرمایه‌گذاری مصر-اروپا که به مدت دو روز برگزار شد، گفت این نشست در راستای تعهد مصر به مقابله با چالش‌های اقتصادی کنونی از طریق برنامه‌ای جامع برای اجرای اصلاحات اقتصادی برگزار شده است. او تأکید کرد که این برنامه درنظر دارد به مشکلات ساختاری اقتصاد مصر پایان دهد.

مشکلاتی که به گفته مدبولی، طی دهه‌ها در این کشور ایجاد شده است. نخست‌وزیر مصر خاطرنشان کرد این برنامه در هماهنگی با ابعاد اجتماعی است.

مدبولی اضافه کرد: «با وجود تأثیرات غیرقابل انکار بحران‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بر مصر و بسیاری از کشورهای جهان، برنامه اصلاحات اقتصادی مصر که پیش از وقوع این بحران‌ها، به‌ویژه بحران کرونا، آغاز شده بود، توانست این بحران‌ها را تا حد ممکن مهار کند و به اجرای برنامه اصلاحات، به ویژه حمایت از بخش خصوصی از طریق اجرای سند سیاست مالکیت دولت و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی مستقیم، ادامه دهد.»

نخست‌وزیر مصر همچنین بر تلاش این کشور برای تقویت برنامه اصلاحات اقتصادی از طریق افزایش همکاری با اتحادیه اروپا تأکید کرد و این کنفرانس را به عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌ها در حمایت از همکاری بین بخش خصوصی دو طرف معرفی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید