مقام اسرائیلی: جنگ غزه در وضعیت کنونی آن ظرف 10 روز پایان می‌یابد

«واشینگتن پست» پیشنهاد یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل مربوط به «پساجنگ» در نوار غزه را فاش کرد که مستلزم تقسیم غزه به 24 منطقه اداری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تلاش‌ها برای تکمیل توافق آتش‌بس و تبادل اسرا در بحبوحه ادامه عملیات نظامی اسرائیل در باریکه متوقف شده است، رسانه‌های اسرائیلی دوشنبه فاش کردند که برآوردها نشان می‌دهد، پایان جنگ در شکل کنونی آن، ظرف 10 روز آینده، اعلام خواهد شد.

به گزارش «کانال 13» اسرائیل، برآوردها حاکی از اعلام پایان جنگ در شکل کنونی آن ظرف 10 روز است و پس از آن ارتش اسرائیل، وارد فاز سوم جنگ خواهد شد و مذاکرات برای دستیابی به حل و فصل در مرزهای شمالی با لبنان، آغاز می‌شود.

این کانال اسرائیلی به نقل از یک مقام رسمی گفت: «جنگ پایان نخواهد یافت و ما در هر کجا که داده‌های اطلاعاتی در خصوص فعالیت حماس وجود داشته باشد، اقدام خواهیم کرد».

به گفته این مقام اسرائیلی، عملیات نظامی در غزه در قالب حملات و ضربات هوایی ادامه خواهد یافت.

طرح‌های مربوط به «پساجنگ»

از سویی سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل به نقل از مقامات امنیتی این کشور اعلام کرد که طرح‌های «پساجنگ» غزه، آماده شده و در انتظار تصویب است.

روزنامه «واشینگتن پست» پیشتر پیشنهاد یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل مربوط به «پساجنگ» در نوار غزه را فاش کرده بود که مستلزم تقسیم غزه به 24 منطقه اداری است.
گالانت همچنین تشکیل نیروی داخلی در شمال غزه برای توزیع کمک‌ها در باریکه را پیشنهاد داده است.

بر اساس گزارش «واشینگتن پست»، مقامات دولت بایدن از این ایده حمایت می‌کنند، اما نسبت احتمال موفقیت سریع آن، تردید دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید