وزیر دفاع اسرائیل: حماس را در غزه محاصره کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، یک‌شنبه 10 تیر، گفت نیروهای ارتش این کشور ضربه سنگینی به «حماس» در نوار غزه وارد کرده است.

گالانت در جریان بازدید میدانی از رفح گفت: «به جاهایی در اعماق غزه رسیدیم که هرگز تصور نمی‌کردیم.»

وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد «حماس فرسوده شده و توانایی بازیابی خود را ندارد.» او اضافه کرد: «به جنگ علیه حماس ادامه می ‌دهیم تا توان نظامی خود را نتواند بازسازی کند.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل امروز به کابینه جنگ این کشور گفت: «نیروهای ما در رفح، شجاعیه و سراسر نوار غزه در حال اجرای عملیات‌اند.» نتانیاهو اضافه کرد: «ده‌ها تروریست را روزانه می‌کشیم، این نبرد سختی است که گاهی، تن‌به‌تن روی زمین و گاهی در زیرزمین جریان دارد.»

جنگ شدید در محله شجاعیه نوار غزه برای چهارمین روز پیاپی ادامه دارد و ده‌ها هزار فلسطینی را به گریختن مجبور کرده است.

حملات هوایی اسرائیل در شب گذشته، چندین منطقه مختلف در نوار غزه، از جمله شهر غزه در شمال، رفح و خان‌یونس در جنوب را هدف قرار داد.

ارتش اسرائیل از پنج‌شنبه عملیاتی را در شجاعیه در شرق شهر غزه آغاز کرده است، جایی که به باور اسرائیل «زیرساخت‌های تروریستی» وجود دارد.

شاخه‌های مسلح حماس و «جهاد اسلامی» اعلام کردند که در حال نبرد با نیروهای اسرائیلی در منطقه شجاعیه هستند.

«نابودی ساختار نظامی حماس»

اسرائیل در ابتدای ژانویه اعلام کرده بود «ساختار نظامی» حماس در شمال نوار غزه را کاملا منهدم کرده است.

ارتش اسرائیل در روز شنبه اعلام کرد نیروهایش «چندین تروریست را از بین برده، اسلحه‌هایی کشف کرده و به مراکز جنگی بمب‌گذاری شده» حمله کرده و، همچنین، ده‌ها محل «زیرساخت تروریستی را بمباران کرده‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید