درگیری‌های گسترده در غزه؛ خیابان‌‌های مملو از اجساد کشته‌شدگان

سخنگوی سازمان ملل متحد جمعه تاکید کرد که غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه مجبورند در ساختمان‌ها یا اردوگاه‌های ویران شده در اثر بمباران در کنار انبوهی از زباله‌ها زندگی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا»، درگیری‌های شدیدی میان ارتش اسرائیل و عوامل مسلح حماس طی ساعات گذشته در شمال نوار غزه رخ داده است.

ارتش اسرائیل، یکشنبه، 10 تیر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 48 ساعت گذشته، عملیاتش در محله شجاعیه در شرق غزه غزه در «بالا و زیر زمین» ادامه یافته است.

بر اساس این بیانیه، درگیری‌هایی از فاصله نزدیک به عوامل حماس نیز رخ داد و نیروهای ارتش توانستند نقاط رصد، تسلیحات، پهپادها و سکوی پرتاب موشک را در نزدیکی مدارس و ورودی تونل‌ها پیدا کنند.

کشته‌شدن دو نظامی اسرائیلی

به گفته ارتش اسرائیل، دو نظامی اسرائیلی در درگیری در شمال غزه کشته و دو سرباز دیگر به شدت زخمی شدند.

از سویی طبق گفته امدادگران، پس از حمله به منطقه الشاکوش، در شمال المواصی، اجساد قربانیان بیرون کشیده شد.

اجساد در خیابان

شاهدان عینی به «فرانس پرس» گفتند که جسد کشته‌شدگان در خیابان‌های این منطقه پراکنده شده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، این تحولات میدانی در حالی است که آمریکا با همکاری میانجیگران مصری و قطری در تلاش است تا اختلاف در مورد ماده 8 پیش‌نویس توافق میان حماس و اسرائیل برای انتقال از مرحله اول به مرحله دوم توافق آتش‌بس در غزه را از میان بردارد.

بیانیه سازمان جهانی بهداشت

از سویی سازمان جهانی بهداشت جمعه اعلام کرد که از 7 اکتبر و آغاز جنگ غزه، 32 بیمارستان از 36 بیمارستان در نوار غزه آسیب دیده‌ و 20 بیمارستان عملا از کار افتاده‌اند.

در همین حال، سخنگوی سازمان ملل متحد جمعه تاکید کرد که غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه مجبورند در ساختمان‌ها یا اردوگاه‌های ویران شده در اثر بمباران در کنار انبوهی از زباله‌ها زندگی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size