مرحله دوم تحول در وزارت بهداشت؛ استمرار خدمات درمانی رایگان برای تمام شهروندان سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

هیئت مدیره شرکت «قابضه» که نهاد مسئول برای مدیریت و هماهنگی خدمات بهداشتی و درمانی در سعودی است، با ساختارهای سازمانی جدید مجموعه‌های بهداشتی و انتقال کارکنان از وزارت بهداشت به این شرکت موافقت کرد.

براساس این مصوبه، حقوق هیچ یک از کارکنان خدمات بهداشتی کمتر از حقوق دریافتی قبل از انتقال نخواهد بود. این تغییرات مطابق با «مصوبه شماره 616» هیئت وزیران سعودی صورت می‌گیرد که خدمت کارکنان دولت را با سامانه تبادل منافع بین سیستم‌های بازنشستگی کشوری و نظامی و بیمه تأمین اجتماعی یکپارچه می‌کند. همچنین، خدمت کارکنان پیمانی به عنوان «خدمت تکمیلی» پس از انتقال در نظر گرفته می‌شود.

هیئت مدیره قابضه بر اهمیت اجرای دستورالعمل‌های دولت مبنی بر ادامه رایگان بودن خدمات درمانی برای تمام شهروندان سعودی و بهبود کیفیت، کارایی و دسترسی به خدمات بهداشتی تأکید کرد. قابضه برای ارتقای خدمات بهداشتی و تضمین کیفیت پایدار مراقبت‌های بهداشتی، به‌منظور قرار گرفتن سعودی در رتبه‌بندی جهانی خدمات بهداشتی، تلاش می‌کند.

این موارد در جلسه هیئت مدیره شرکت قابضه به ریاست فهد الجلاجل، وزیر بهداشت سعودی، مطرح شد. این جلسه برای بحث درباره آماده‌سازی مرحله دوم تحول در وزارت بهداشت و تعیین سه مجموعه بهداشتی به عنوان اولین گروه برای انتقال وظایف به شرکت هلدینگ قابضه برگزار شد. هیئت مدیره بر اهمیت تکمیل اجرای مدل نوین مراقبت‌های بهداشتی، که قابضه ارائه می‌کند، تأکید کرد. هدف از این مدل‌ جدید بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و توجه به سلامت شهروندان قبل از بروز بیماری است.

در این جلسه بر اهمیت حفظ و سرمایه‌گذاری روی کارکنان بخش‌های بهداشتی تأکید شد. یک برنامه آموزشی نیز برای بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های مدیریتی کارکنان طراحی شده تا بتوانند در مرحله بعد، خدمات بهداشتی با کیفیت بالا را به بیماران ارائه دهند.

پایان مرحله اول

مرحله اول تحول خدمات بهداشتی، در پایان سال گذشته، با راه‌اندازی بیست مجموعه بهداشتی برای خدمت به مردم در مناطق مختلف کشور اجرایی شد. در این مرحله هشت برنامه برای مدل نوین مراقبت‌های بهداشتی اجرا شد. این برنامه‌ها شامل درمان حملات قلبی، سکته‌های مغزی، تشخیص زودهنگام سرطان پستان، تشخیص زودهنگام سرطان کولون و رکتوم، درمان آسیب‌های شدید، درمان چاقی در بزرگسالان، مدیریت دیابت در بزرگسالان و مراقبت تسکینی بود.

در مرحله اول بیش از 20 میلیون نفر به مراکز مراقبت‌های اولیه مراجعه کرده و 9 مرکز فوریت‌های پزشکی مطابق با نیازهای وزارت بهداشت افتتاح شد. همچنین، خدمات مراقبت‌های مجازی و مراقبت در منزل راه‌اندازی شد. این اقدامات باعث کاهش زمان درمان و مدت انتظار برای جراحی‌های انتخابی شد. موارد مهار دیابت در برخی از این مجموعه‌ها تا 70 درصد بهبود یافت. بسیاری از موارد سرطان کولون، رکتوم و پستان نیز در مراحل اولیه تشخیص داده شدند. این موضوع باعث ارائه سریع‌تر مراقبت‌های بهداشتی و کاهش آثار تشخیص دیرهنگام شد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در پایان مرحله اول، رضایت بیماران از خدمات بهداشتی نیز افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید