تظاهرات شبانه علیه نتانیاهو با شرکت گانتز و لاپید برای حمایت از پیشنهاد توافق با حماس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تظاهرات هفتگی در تل‌آویو علیه دولت بنیامین نتانیاهو شامگاه شنبه ادامه یافت و معترضان خواستار استعفای دولت، برگزاری انتخابات زودهنگام و دستیابی به توافق مبادله زندانیان جدیدی با حماس شدند.

نکته قابل توجه در این تظاهرات، مشارکت رهبر اپوزسیون، یعنی یائیر لاپید و همچنین بنی گانتز، عضو مستعفی شورای جنگ بود.

اسرائیل شاهد تظاهرات‌های متعددی در مناطق مختلف بود که خواستار توافق برای آزادی گروگان‌‌ها و برخی دیگر خواهان رسیدگی به وضعیت تنش‌افزایی با حزب‌الله لبنان و مساله بازگشت ساکنان به مناطق شمالی بود.

تظاهرکنندگان دولت نتانیاهو را به اهمال و سهل انگاری نسبت به شمال متهم می‌کنند که ساکنانش حدود 9 ماه است در پی تشدید تنش میان اسرائیل و حزب الله لبنان در ناامنی به سر می‌برند.

از سوی دیگر تظاهرات در تل آویو، قدس، قیساریا و دیگر مناطق برای درخواست بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه، استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام ادامه یافت.

در عین حال، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل به نقل از مقامات دولتی فاش کرد که ایالات متحده در این روزها تلاش می‌کند تا مساله توافق هر چه زودتر حل شود.

یک هفته پیش نیز تظاهراتی در خیابان‌های تل‌آویو خواستار استعفای نتانیاهو و توافق آتش‌بس و تبادل زندانیان شد.

در حالی که «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد که حدود 150000 تظاهرکننده در تل آویو در تظاهرات ضددولتی تجمع کردند، «هاآرتص» نوشت که ده‌ها هزار نفر در چندین مکان علیه ائتلاف نتانیاهو تظاهرات کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید