بن‌گویر با «شلیک گلوله به سر» خواستار اعدام زندانیان فلسطینی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل، پس از اینکه در آوریل گذشته خواستار اعدام زندانیان فلسطینی برای «کاهش ازدحام زندان‌های اسرائیل» شد، بار دیگر خواستار اعدام زندانیان فلسطینی با «شلیک گلوله به سر» آن‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، بن گویر گفت: «به جای دادن غذای بیشتر به زندانیان، باید به سر آن‌ها شلیک شود.»

بن گویر ادامه داد: «شانس بد من است که در روزهای اخیر باید سبد میوه برای زندانیان فلسطینی تهیه کنیم.»

او اضافه کرد: «قانون (حزب) «اوتسما یهودیت» برای اعدام زندانیان در سومین قرائت در کنست تصویب شده است. تا آن زمان، به آن‌ها مقدار کمی غذا خواهیم داد تا زنده بمانند.»

جنبش «جهاد» فلسطین اظهارات بن گویر را به شدت محکوم کرد و او را «جنایتکار نازی» توصیف کرد که خواستار شلیک گلوله به سر زندانیان در زندان‌های اسرائیل شده است.

بن گویر در آوریل گذشته خواستار اجرای مجازات اعدام برای زندانیان فلسطینی برای کاهش ازدحام در زندان‌های اسرائیل شده بود.

در جریان جنگ غزه، کمیته امنیت ملی کنست، قانون اعدام اسرای فلسطینی را تصویب کرد. بر أساس این قانون، «هر فردی که عمدا یا از روی بی احتیاطی باعث مرگ یک شهروند اسرائیلی با انگیزه نژادپرستانه یا نفرت و ایجاد آسیب به اسرائیل شود، به مجازات اعدام محکوم می‌شود.»

این قانون شامل «هرکسی است که ثابت شود در تخلفات، برنامه‌ریزی یا تشویق مردم به ارتکاب جرم دست داشته است.»

زندانیان در زندان‌های اسرائیل از هفت اکتبر سال گذشته، مورد شکنجه شدید به ویژه گرسنگی تا مرگ و بی‌توجهی عمدی در ارائه خدمات پزشکی قرار گرفته‌اند. این سیاست‌های انتقام جویانه از زندانیان به اتفاق آرا در سیاسی داخلی اسرائیل مورد توافق قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید