خامنه‌ای: «مدافعان حرم» خطر بزرگی را از ایران دور کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی‌ خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، شنبه نهم تیر، در جریان استقبال از برگزارکنندگان «کنفرانس جهانی شهدای مقاومت و مدافع حرم» ضمن تحسین نقش نیروهای نظامی ایران و شبه‌نظامیان وابسته به تهران موسوم به «مدافعان حرم» در منطقه، گفت آنان «خطر بزرگی» را از ایران دور کردند.

ایران دخالت نظامی خود در سوریه و عراق را «دفاع از حرم‌» و حمایت از نیروهای وابسته به خود را «حمایت از جبهه مقاومت» می‌نامد. خامنه‌ای در این دیدار تاکید کرد «جنبه اول دفاع از حرم‌ها»، به معنای «حرکت از جاهای مختلف به سمت حرم‌ها» است که مفهومی «نمادین» دارد.

خامنه‌ای به «جنبه دوم دفاع از حرم‌ها» اشاره کرد و گفت این موضوع دارای «ابعاد جهانی» است. او اضافه کرد انقلاب ایران مسائل منطقه‌ای و جهانی و معادلات بین‌المللی را مورد توجه قرار می‌دهد. همچنین، خامنه‌ای «بعد سوم دفاع از حرم‌ها» را مطرح کرد و مدعی شد این پدیده «یک خطر بزرگ را از سر منطقه و از سر کشور ما بالخصوص دور کرد.»

خامنه‌ای در توضیح «بعد چهارم دفاع از حرم‌ها»، این پدیده را به «انقلاب ایران» مرتبط دانست و گفت: «این حادثه نشان داد که انقلاب، بعد از گذشت چهار دهه، قدرت بازآفرینی حوادث ذاتی خودش را که در اول انقلاب بارز بود دارد.»

او در سخنانش همچنین ادعا کرد که هدف «نقشه» آمریکا، تصرف منطقه و در نهایت تصرف ایران بود و در این زمینه گفت: «خرج هم کرده بودند؛ هفت هزار میلیارد دلار خرج کردند. یعنی این آماری است و رقمی است که شخص اول رسمی آمریکا بارها اعلام کرد.»

رهبر ایران «مدافعان حرم» را عامل شکست «نقشه‌های» آمریکا دانست و گفت:‌ «مدافعان حرم این را خنثی کرد؛ یعنی یک گروه جوان و پیر، از کشورهای مختلف و با مرکزیت جمهوری اسلامی توانستند یک نقشه‌ی مهم پرخرج حساب‌شده‌ دستگاه استکبار و استعمار را به‌کلی خنثی کنند.»

از زمان آغاز اعتراضات داخلی سوریه، حکومت ایران از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، حمایت مالی و سیاسی و نظامی همه‌جانبه کرد. با آغاز درگیری‌های مسلحانه در سوریه، ایران سازماندهی و ارسال گروه‌های مسلح شیعه از افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان، از جمله «فاطمیون»، «زینبیون» و «حیدریون» و حزب الله به این کشور را آغاز کرد تا در کنار نظامیان و افسران ایرانی، با عنوان «مدافعین حرم»، با مخالفان رژیم اسد بجنگند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید