السیسی درباره احتمال گسترش بسیار خطر‌ناک درگیری‌ها در منطقه هشدار داد

السیسی در دیدار با رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که جامعه جهانی باید برای جلوگیری از درگیری بی‌سابقه در منطقه گام‌های جدی اتخاذ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، شنبه 9 تیر نسبت به احتمال گسترش بسیار خطر‌ناک درگیری‌ها در منطقه هشدار داد و تاکید کرد که «جامعه جهانی باید برای جلوگیری از درگیری بی‌سابقه‌ای در منطقه گام‌های جدی بردارد».

این اظهارات السیسی در جریان استقبال او از اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در حاشیه کنفرانس سرمایه‌گذاری مصر-اروپا که در قاهره برگزار شده است، بیان شد.

سخنگوی رسمی دفتر ریاست جمهوری مصر تصریح کرد: در این دیدار راه‌های مقابله با چالش‌های روزافزون منطقه‌ای به‌ویژه تحولات نوار غزه و تأثیر آن بر امنیت و ثبات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که السیسی بر ضرورت همگرایی تلاش‌های بین‌المللی جهت دستیابی به یک آتش‌بس فوری تاکید کرد.

رئیس جمهوری مصر همچنین بر رساندن فوری و بیشتر کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه جهت جلوگیری از فاجعه انسانی که مردم فلسطین در غزه تجربه می‌کنند، تاکید کرد.

او مجدداً نسبت به احتمال گسترش درگیری‌ها که در حال حاضر به شکلی بسیار خطرناک در حال افزایش است، هشدار داد و از جامعه جهانی خواست تا اقدامات جدی و سریعی را برای جلوگیری از ورود منطقه به چرخه جدید و بی‌سابقه‌‌ای از درگیری‌ها انجام دهد.

السیسی و فون در لاین در این دیدار همچنین درباره لزوم دستیابی به یک راه‌حل جامع و عادلانه برای مسئله فلسطین بر اساس راه‌حل دو کشوری و مطابق با قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی به‌عنوان بهترین گزینه برای تضمین ثبات پایدار در منطقه توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید