ارتش آمریکا از انهدام 7 پهپاد حوثی‌ها و یک ایستگاه کنترل دریایی در یمن خبر داد

حوثی‌ها مدعی حمله به 4 کشتی در دریای سرخ و مدیترانه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا جمعه 8 تیر اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، هفت پهپاد حوثی و یک ایستگاه کنترل زمینی را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن منهدم کرده است.
ارتش ایالات متحده در بیانیه خود افزود که پهپادها و ایستگاه کنترل زمینی که منهدم شدند، تهدیداتی قریب الوقوع را ایجاد می‌کردند.
پیشتر، گروه حوثی جمعه، مسئولیت حمله به کشتی با پرچم لیبریا در دریای سرخ را بر عهده گرفت که به گفته مقامات دریایی، از اصابت پنج موشک، در امان ماند.
حوثی‌ها افزودند که سه کشتی دیگر از جمله دو کشتی را در دریای مدیترانه، هدف قرار دادند.
یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، در بیانیه‌ای که از تلویزیون پخش شد، گفت که این گروه، موشک‌های بالستیک را به طرف نفتکش «دلونکس» شلیک کرد که مستقیما به آن اصابت کرد.
از سویی سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا جمعه اعلام کرد، هیچ گزارشی مبنی بر آسیب به کشتی که در 150 مایلی شمال غربی بندر حدیده یمن هدف قرار گرفته بود، وجود ندارد و این کشتی به سمت شمال در حرکت است.
طبق گفته سریع، حوثی‌ها به دلیل نقض تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی با تعدادی قایق کنترل از راه دور (شهپاد)، به کشتی «یونیس» در دریای سرخ حمله کردند که هدف اصابت مستقیم قرار گرفت.
سریع در ادامه گفت: «نیروهای مسلح ما چندین عملیات نظامی کیفی انجام دادند، از جمله عملیات نظامی مشترک با مقاومت اسلامی عراق که طی انها کشتی نفتی «ویلر» در دریای مدیترانه در مسیر بندر حیفا با تعدادی پهپاد هدف قرار گرفت».
او همچنین اعلام کرد که کشتی «یوهانس مرسک» متعلق به «مرسک»، دومین شرکت بزرگ حمل و نقل کانتینری جهان، «در دریای مدیترانه با موشک بالدار»، هدف قرار گرفت.
سریع افزود، این که این کشتی، به دلیل وابستگی به شرکت «مرسک» که یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین حمایت از اسرائیل را دارد و بیش از همه، ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض می‌کند، هدف قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید