افزایش قیمت نفت همزمان با گسترش نگرانی‌ها نسبت به ایجاد اختلال در روند صادرات

«بریتیش پترولیوم» بریتانیا بار دیگر تمرکز خود را به سمت نفت و توقف برخی پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر معطوف کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی نگرانی از بروز اختلال در عرضه نفت در نتیجه تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی و اختلالات مرتبط با آب و هوا که شاخص‌های ضعیف تقاضا را تحت الشعاع قرار داد، قیمت نفت در ابتدای معاملات آسیایی جمعه 8 تیر، افزایش یافت و برای سومین هفته متوالی در حال افزایش است.

بهای معاملات آتی نفت برنت برای تسویه ماه اوت که جمعه (امروز) منقضی می‌شود، 15 سنت معادل 0.2 درصد افزایش یافت و تا ساعت 00:20 به وقت گرینویچ به 86.54 دلار در هر بشکه رسید. قرارداد سپتامبر برنت نیز با 0.2 درصد افزایش، به 85.44 دلار در هر بشکه رسید.

از سویی «بریتیش پترولیوم» بریتانیا بار دیگر تمرکز خود را به سمت نفت و توقف برخی پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر معطوف کرده است.

قیمت نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا برای تحویل در ماه اوت با 24 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 81.98 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت، شاخص‌های تقاضای ضعیف در ایالات متحده، بزرگترین کشور مصرف کننده نفت را نادیده گرفت. قیمت‌ها در بحبوحه افزایش تنش‌های مرزی میان اسرائیل و گروه حزب الله لبنان افزایش یافته است.

وقوع جنگی گسترده‌تر در خاورمیانه می‌تواند کشورهایی مانند ایران، از بزرگترین صادرکنندگان نفت منطقه را درگیر سازد.

اعلام همبستگی ترکیه با لبنان

از سویی وزارت خارجه فرانسه پنج‌شنبه از وضعیت لبنان ابراز نگرانی کرد و ترکیه هم پیشتر با اعلام همبستگی خود با لبنان، از دولت‌های منطقه خواست از بیروت حمایت کنند.

روند صادرات نفت نیز به دلیل ناآرامی‌های مرتبط با شرایط اقلیمی، تحت فشار است که ممکن است در هفته‌های آینده وخیم‌تر شود.

قیمت نفت خام برنت و «وست تگزاس اینترمدیت» تا این لحظه، 1.5 درصد به صورت هفتگی، افزایش یافته است.

در ارتباط با تقاضا، افزایش ذخایر نفت خام آمریکا و ضعف مصرف بنزین، افزایش قیمت نفت را محدود کرد. داده‌های دولتی این هفته نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا با توجه به کاهش تقاضای سوخت، جهش غیرمنتظره‌ای داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید