هشدارهای بین‌المللی درباره سفر اتباع خارجی به لبنان در آستانه جنگ حزب‌الله و اسرائیل

تشدید تنش‌ها میان گروه حزب‌الله و اسرائیل در هفته‌های اخیر، نگرانی‌ها از احتمال شعله‌ور شدن جنگی همه‌جانبه را افزایش داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله، سفارت ایالات متحده در بیروت به شهروندان آمریکایی درباره سفر به لبنان هشدار داد و اتباع آمریکایی مقیم لبنان را به رعایت جانب احتیاط فراخواند.

پیش از آن، روسیه پنج‌شنبه 7 تیر مجددا به شهروندان خود توصیه کرد تا آرام شدن اوضاع در جنوب این کشور از سفر به لبنان خودداری کنند.

وب‌سایت‌های خبری لبنان اعلام کردند که وزارت خارجه هلند نیز از شهروندان خود خواسته است که لبنان را به دلیل خطر تشدید تنش‌ها در مرز با اسرائیل ترک کنند.

اخیراً بسیاری از کشورهای اروپایی و منطقه‌ای اعلام کرده‌اند که قصد دارند اتباع خود را به دلیل بالا‌گرفتن تهدیدات و تشدید درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله که ماه‌هاست ادامه دارد، از لبنان تخلیه کنند.

وزارت خارجه مقدونیه شمالی، یکشنبه گذشته، به عنوان اولین کشور اروپایی پیام خود را برای خروج از لبنان به شهروندانش ابلاغ کرد.

در همین راستا، کانادا همچنین سه‌شنبه گذشته از شهروندان خود در لبنان خواست تا در سریع‌ترین زمان ممکن این کشور را ترک کنند، و نسبت به خطر تشدید درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان در پس زمینه جنگ غزه هشدار داد.

رسانه‌های کانادا پنج‌شنبه 7 تیر به نقل از یک مقام نظامی از تدارک ارتش این کشور برای تخلیه 20 هزار شهروند کانادایی از لبنان خبر دادند.

آلمان نیز طی روزهای اخیر از شهروندان خود در لبنان خواسته است تا فورا خاک این کشور را ترک کنند.

در هفته‌های اخیر، تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل افزایش یافته است و نگرانی‌ها از شعله‌ور شدن یک جنگ همه‌جانبه افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید