سعودی برای تماشاگران «جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی» ویزای آنلاین صادر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیاد «جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی» در سعودی از صدور روادید سفر آنلاین برای دارندگان بلیت رقابت‌های جام جهانی ورزش‌های الکترونیک خبر داد.

این اقدام با همکاری وزارت خارجه و وزارت گردشگری سعودی و با هدف تسهیل ورود بازدیدکنندگان به کشور صورت گرفته است.

این رقابت‌ها برای اولین بار در شهر ریاض، به‌مدت هشت هفته، از سوم ژوئیه تا 25 اوت برگزار خواهد شد.

نحوه درخواست ویزا

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد و حضور در آن می‌توانند به وب‌سایت جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی (Esports World Cup) مراجعه کنند. همچنین امکان ارائه درخواست ویزا از طریق سامانه ملی ویزای سعودی موسوم به «تأشيرة السعودیه» وجود دارد. این ویزا به صورت آنلاین و برای یک بار ورود، به مدت 90 روز معتبر خواهد بود.

رویدادهای ویژه برای بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی می‌توانند از تجربه‌های متنوع ورزشی، تفریحی، آموزشی، فرهنگی و خلاقانه لذت ببرند. این رویداد در بلوار «ریاض سیتی» برگزار می‌شود و برای تمامی رده‌های سنی مناسب است. در این رویداد بیش از هزار و 500 بازیکن حرفه‌ای از 500 باشگاه مطرح بین‌المللی شرکت خواهند کرد و در 22 مسابقه با جوایز مالی که در مجموع بیش از 60 میلیون دلار ارزش دارد، به رقابت خواهند پرداخت. این با ارزش‌ترین جایزه ‌تعیین‌‌شده ‌در تاریخ رقابت‌های بازی‌های ویدیویی است.

راهبرد ملی بازی‌های ویدیویی در سعودی

جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی به عنوان یکی از بخش‌های مهم راهبرد ملی بازی‌های ویدیویی و ورزش‌های الکترونیکی محسوب می‌شود. این راهبرد به ابتکار شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، تهیه شده است.

جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی به تحکیم جایگاه سعودی به عنوان مقصد جهانی بازی‌های ویدیویی و ورزش‌های الکترونیکی، تقویت گردشگری، تنوع‌بخشی به اقتصاد و توسعه بخش‌های نویدبخش در چارچوب «چشم‌انداز 2030 سعودی» کمک می‌کند. این رویداد همچنین نقش مهمی در ایجاد ارتباط بین جوامع و ترویج فرهنگ‌های مختلف ایفا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید