فراخوان‌های مشکوک اسرائیل در مورد اجازه بازگشت آوارگان به دو استان غزه و شمال

مسئولان فلسطینی، با یادآوری جنایات و موارد نقض انجام شده از سوی نیروهای اسرائیلی در گذشته، شامل تیراندازی به طرف آوارگان در حال بازگشت به شمال نوار غزه، تعامل بسیار محتاطانه با این فراخوان‌ها را خواستار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ در نوار ویران شده غزه برای نهمین ماه متوالی ادامه دارد، شایعات زیادی در مورد اجازه بازگشت آوارگان به شمال باریکه، منتشر شده است.

برخی از فعالان با انتشار تماس‌های اسرائیلی با تعدادی از خانواده‌های آواره فلسطینی از طریق شبکه‌های اجتماعی، مدعی شدند که ارتش اسرائیل، اجازه بازگشت به دو استان‌ غزه و شمال را از طریق ایست بازرسی نظامی ایجاد شده در خیابان الرشید/البحر در ساعات شب، داده است.

موارد نقض قبلی

این در حالی است که مقامات فلسطینی در غزه، با مشکوک خواندن این فراخوان‌ها، از آوارگان خواستند با این تماس‌های غیرقابل اعتماد، بسیار محتاطانه تعامل داشته باشند.

مسئولان فلسطینی در این رابطه، «جنایات و موارد نقض انجام شده از سوی نیروهای اسرائیلی در گذشته»، شامل تیراندازی به طرف آوارگان در حال بازگشت به شمال نوار غزه را یادآور شدند.

این هشدارها در حالی است که بمباران مناطق مختلف باریکه به ویژه مرکز و جنوب غزه، همچنان ادامه دارد.

بر آساس اخرین آمار وزارت بهداشت غزه، شمار غیرنظامیان کشته شده فلسطینی از هفتم اکتبر گذشته تا این لحظه به بیش از 37600 نفر رسیده است.

بیش از 495هزار نفر معادل تقریبا یک پنجم اهالی غزه با سطوح فاجعه‌بار عدم امنیت غذایی تا سرحد قحطی، روبرو هستند.

این جنگ همچنین، آوارگی بیش از یک میلیون و نیم فلسطینی از مناطق شمالی به سمت جنوب؛ به‌ ویژه شهر رفح را به دنبال داشته است.

با این حال، این عده پس از تهاجم زمینی اسرائیل به رفح از ششم مه، مجبور به فرار مجدد به سمت المواصی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید