اظهارات اخیر رئیس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله با موجی از انتقادات روبرو شد

شماری از مردم لبنان این پرسش را در رسانه‌های اجتماعی مطرح کردند: چه کسی از این حزب مورد حمایت ایران خواست تا جنگی را به نام ما آغاز کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد رعد، نماینده رئیس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله، لبنانی‌هایی را که به‌رغم جنگ جاری در حال رفت و آمد به استخرها و مراکز تفریحی هستند، آماج انتقادات خود قرار داد.

رعد اخیرا در یک سخنرانی با توصیف برخی لبنانی‌ها به عنوان افراد «بی مبالات»، تاکید کرد که آنها در جست‌و جوی راحتی و آسایش خود بوده و روانه تفریحگاه‌ها و سواحل شده و خوش‌گذرانی می‌کنند.

این اظهارات، موجی از انتقادات بسیاری از لبنانی‌ها را علیه رعد و حزب‌الله در رسانه‌های اجتماعی در مخالفت با این منطق برانگیخت.

«حاج محمد مسخره»

در برخی از این کامنت‌ها با لحنی کنایه‌آمیز آمده است: «جناب حاج محمد مسخره، چکار می‌خواهی بکنی، فقط مانده که سیگار دود کرده و راهی سینما بشی، طوری نمیشه، ما را تحمل کن، شما به قدس می‌رسی و ما هم اینجا با همین امور مسخره خود، باقی می‌مانیم».

به نظر جمعی دیگر، مردم لبنان بعد از تحمل آن همه بدبختی ناشی از سرقت پول‌هایشان، انفجار بندر بیروت، درگیری‌های جنوب و از میان رفتن کسب و کار بسیاری از آنها در روستاهای جنوب، حق دارند «قدری سر خود را گرم کنند».

محافلی دیگر از مردم لبنان هم این پرسش را در رسانه‌های اجتماعی مطرح کردند: « چه کسی از این حزب مورد حمایت ایران خواست تا جنگی را به نام ما آغاز کند؟»

گفتنی است که محمد رعد، در نوامبر 2023 پسرش عباس از اعضای حزب‌الله را در پی حمله هوایی اسرائیل به شهر جبعا در جنوب لبنان، از دست داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید