مشاور امنیت ملی اسرائیل: به دنبال جایگزینی برای حماس در غزه هستیم

تساحی هنگبی: مسئولان طی هفته‌های آینده برای حل مناقشه با لبنان، تلاش خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تساحی هنگبی، مشاور امنیت ملی اسراییل فاش کرد که بررسی برای یافتن آلترناتیوی برای حماس به منظور اداره نوار غزه، از هم اکنون آغاز شده است.

به گزارش «رویترز»، هنگبی، سه‌شنبه 5 تیر گفت که کشورش «در حال مذاکره با آمریکا در این خصوص است که سازمان ملل و برخی کشورهای اروپایی و عربی چگونه می‌توانند جایگزینی را بجای حماس برای حاکمیت در غزه ایجاد کنند».

«شکست حماس ناممکن است»

به نظر هنگبی، شکست دادن حماس به عنوان یک ایده، ممکن نیست و این کار مستلزم تشکیل یک رهبری محلی برای جایگزینی حماس در نوار غزه است.

او گفت: «ما در حال بررسی ایده تکیه بر فلسطینیان داخلی برای اداره غزه بعد از پاکسازی باریکه از حماس هستیم».

هنگبی همچنین افزود: «نیروهای اسرائیل برای بازگرداندن اسرا می جنگند». او در عین حال توضیح داد که «باید اهداف جنگ که پیشتر توسط نخست وزیر اعلام شده (نابودی نظامی حماس)، برای جلوگیری از تکرار حوادث 7 اکتبر، اجرا شود».

هنگبی در ارتباط با جبهه شمالی اسرائیل نیز با اشاره به این که مسئولان طی هفته‌های آینده برای حل مناقشه با لبنان، تلاش خواهند کرد، گفت: «بهتر است که این امر از راه‌های دیپلماتیک صورت بگیرد».

این اظهارات حدود یک هفته پس از تاکید دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل بر این موضوع بود حماس به عنوان یک ایده و ایدئولوژی، جز با یافتن جایگزینی برای آن برای حاکمیت بر غزه، قابل حذف شدن نیست.

یوآو گالانت، وزیر دفاع نیز هفته گذشته علناً از نتانیاهو خواست که یک استراتژی روشن را از طریق بازگشت نیروهای ارتش برای نبرد با عوامل مسلح حماس در مناطقی در غزه که گمان می‌رفت ماه‌ها پیش از آنجا بیرون رانده شده‌اند، در پیش بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید