بمباران منزل اسماعیل هنیه در غرب غزه؛ کشته‌شدن خواهر او و 12 نفر دیگر

تا این لحظه تمامی تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای دستیابی به آتش‌بس در باریکه به جایی نرسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با ادامه جنگ غزه و در بحبوحه افزایش خسارات جانی در میان غیرنظامیان، اسرائیل سه‌شنبه 5 خرداد اردوگاه الشاطی در غرب غزه را بمباران کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه، خانه اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در اردوگاه الشاطی در این بمباران هدف قرار گرفت و 13 نفر از ساکنان این خانه از جمله خواهر هنیه، کشته شدند.

هنیه در اوریل گذشته نیز 3 تن از فرزندان خود (حازم، امیر و محمد) را به همراه 3 نفر از نوه‌هایش در در بمباران اسرائیلی که خودرویی را در اردوگاه الشاطی هدف قرار داد، از دست داده بود.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، شمار کشته‌های فلسطینی از زمان اغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر گذشته تا این لحظه 37626 نفر و تعداد زخمی‌ها به 86098 نفر رسیده است.

این در حالی است که تمامی تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای دستیابی به آتش‌بس در باریکه به جایی نرسیده و به دلیل کمبود شدید ورود کمک‌های بشردوستانه غذایی، بخشی از آوارگان در معرض قحطی قرار دارند.

از سویی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که پیشتر در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد، پیشنهاد آمریکا برای آتش‌بس موقت را که هفته‌ها پیش توسط جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا فاش شده بود، رد کرده است، دوشنبه در موضعی متناقض، تاکید کرد که بخشی از این پیشنهاد را پذیرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید