نماینده پارلمانی سابق نزدیک به اخوان المسلمین در کویت به 4 سال زندان محکوم شد

نماینده اسلام‌گرای نزدیک به گروه اخوان المسلمین، در واکنش به اعلام انحلال پارلمان از سوی امیر کویت، بلافاصله توییتی را در صفحه «ایکس» خود منتشر کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه کیفری کویت، دوشنبه چهارم تیر «ولید الطبطبایی»، نماینده سابق پارلمان این کشور را طی رسیدگی به پرونده مربوط به امنیت کشور به 4 سال حبس محکوم کرد.

این نماینده سابق اسلامگرا در این پرونده به اتهام نوشتن توئیتی خلاف قانون که دخالت در اختیارات امیر کشور کویت تلقی شده است، به تحمل چهار سال زندان محکوم شد.

دادستان کل کویت، ولید الطبطبایی را به‌دلیل نشر پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» به تعدی علیه مقام امیر کشور کویت متهم کرد، اتهامی که الطبطبایی آن را در جریان تحقیقات انکار کرد.

دادگاه کیفری قبل از آن ولید الطبطبایی، نماینده سابق مجلس را با اتهامات مطرح شده علیه او مواجه کرده بود. او اما این اتهامات را رد کرده و بی‌اساس دانست و به دادگاه اطمینان داد توییتی که به‌دلیل آن بازداشت شده، به گفته او اساساً یک محتوای «فتوشاپ» بوده و توسط مخالفانش جعل شده است.

الطبطبایی، نماینده نزدیک به اخوان المسلمین، بلافاصله پس از اعلام انحلال پارلمان کویت و تعلیق کار برخی از مفاد قانون اساسی توسط امیر این کشور، پیامی را در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» منتشر کرده و به دفاع از آن چه او آزادی‌های مردم خواند، متعهد شد و گفت: «از آزادی ملت و حقوق و دستاوردهای قانون اساسی آن دفاع خواهیم کرد و نمی‌گذاریم پایمال شود.»

این نماینده سابق اسلامگرا روز پس از آن نیز با انتشار پیامی بر «ایکس» کشورهایی که نامی از آنها نبرد را به دخالت در امور کویت متهم کرد.
ولید الطبطبایی، نماینده سابق پارلمان کویت، پیش از این در پرونده ورود غیرقانونی به ساختمان پارلمان کویت در نوامبر 2011 نیز به 7 سال زندان محکوم شده بود.

الطبطبایی پس از آن از عفو صادره از سوی شیخ صباح الاحمد، امیر فقید کویت، بهره‌مند شد. وی پس از گذراندن دوره‌ای در زندان مرکزی کویت با عفو باقیمانده دوران محکومیت و پذیرفته شدن عذرخواهی و درخواستی که به امیر فقید کشور تقدیم کرده بود، در 19دسامبر 2019 از زندان آزاد شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید