لبنان گزارش نگه‌داری تسلیحات حزب‌الله در فرودگاه بیروت را تکذیب کرد

وزیر کار لبنان از سفرای کشورها برای بازدید از فرودگاه بیروت دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش نگرانی از گسترش درگیری‌های حزب‌الله و اسرائیل، علی حمیه، وزیر امور عمومی و حمل و نقل لبنان، یک‌شنبه سوم تیر، گزارش نگه‌داری از تسلیحات حزب‌الله، شبه‌نظامیان وابسته به ایران، در فرودگاه بیروت را تکذیب کرد.

این وزیر برای رد اتهاماتی که روزنامه بریتانیایی «تلگراف»، صبح امروز، آن را منتشر کرده بود، نشستی خبری تشکیل داد و آن را «گزارش مضحک رسانه‌ای» خواند.

تلگراف در گزارشی نوشته بود حزب‌الله موشک‌ها و تسلیحات انفجاری ایران را در فرودگاه بیروت نگه‌داری می‌کند. گزارش این روزنامه تایید کرده بود کارکنان فرودگاه، همزمان با شروع درگیری اسرائیل و حزب‌الله، متوجه ورود «صندوق‌های مرموزی» از ایران شدند.

این روزنامه افزود ذخایر انبار تسلیحات حزب‌الله در فرودگاه بیروت شامل موشک‌های کوتاه‌برد است.

علی حمیه از فرودگاه بین‌المللی بیروت، واقع در جنوب پایتخت که در کنترل حزب‌الله است، به خبرنگاران گفت: «این نشست خبری را برگزار کردم تا روشن کنم گزارش روزنامه «تلگراف» صحت ندارد.» او افزود: «هیچ سلاحی از فرودگاه بیروت قاچاق، وارد و یا خارج نمی‌شود.»

این وزیر همچنین از رسانه‌ها، سفرای کشورها و نمایندگان آن‌ها ‌دعوت کرد، تا صبح دوشنبه چهارم تیر، از تاسیسات مختلف فرودگاه بازدید کنند.

انجمن حمل و نقل هوایی لبنان در بیانیه‌ای مدعی شد گزارش روزنامه تلگراف «فریب و دروغ محض» است و «به خطر انداختن فرودگاه بیروت، کارکنان و مسافران آن، که همگی غیرنظامی‌اند، هدف این گزارش است.»

اسرائیل سال‌هاست حزب‌الله را به تولید موشک‌های نقطه‌زن در تاسیسات مختلف لبنان، به‌ویژه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بیروت، متهم می‌کند. حزب‌الله این اتهامات را رد کرده است.

بر اساس گزارش تلگراف، انبار تسلیحات حزب‌الله در فرودگاه بیروت، همچنین، شامل موشک‌های «فاتح» و «فلق» است و وفیق صفا، یکی از رهبران ارشد حزب‌الله، همیشه به گمرک فرودگاه بیروت سر می‌زند.

از آغاز حمله غافلگیرانه حماس در هفتم اکتبر گذشته به جنوب اسرائیل، تبادل‌آتش بین حزب‌الله و اسرائیل روزانه صورت می‌گیرد و گروه‌های دیگر لبنانی و فلسطینی نیز به شمال اسرائیل موشک شلیک می‌کنند.

در چند روز گذشته درگیری‌ها بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل، از جمله ترور رهبران برجسته این گروه لبنانی، افزایش یافته و تنش‌ها بیشتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید