جوزف بورل: خطر گسترش جنگ غزه به لبنان وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دوشنبه 4 تیر هشدار داد که خاورمیانه در آستانه جنگی دیگر و این بار در لبنان است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، بورل، پیش از اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت خطر گسترش این جنگ در جنوب لبنان هر روز بیشتر می‌شود.

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان هفته گذشته تهدید کرد که در صورت وقوع جنگ تمام عیار بین این گروه و اسرائیل، هیچ‌جایی در اسرائیل در امان نخواهد بود.

نصرالله همچنین برای نخستین بار قبرس، یکی از اعضای اتحادیه اروپا را به دلیل اجازه دادن به اسرائیل برای استفاده از حریم هوایی و پایگاه‌های‌خود برای رزمایش تهدید کرد.

این در حالی است که راکت‌پرانی حزب‌الله از سویی و حملات ارتش اسرائیل به مواضع حزب‌الله در لبنان که به کشته‌شدن برخی از فرماندهان ارشد حزب‌الله منجر شده از سوی دیگر همچنان رو به افزایش است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، یکشنبه سوم تیر در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده که با پایان ماموریت بخشی از نیروهای ارتش غزه، آنها به مرز با لبنان منتقل خواهند شد.

ارتش اسرائیل نیز در روزهای اخیر از طرح‌های عملیاتی برای حمله به لبنان خبر داده است. این درحالی است که ژنرال چارلز براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، یکشنبه سوم تیر به دولت اسرائیل هشدار داد که جنگ با حزب‌الله به دخالت حکومت ایران منجر خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم