حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «التنف» در سوریه رهگیری شد

بمباران هوایی در شامگاه جمعه بر پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایران در البوکمال در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق طبق آمارهای اولیه 3 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سامانه‌های پدافند هوایی شامگاه شنبه دوم تیر حمله پهپادی به پایگاه «التنف» محل استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه را رهگیری کردند.

پس از اعلام رسانه‌های عراقی مبنی بر هدف گرفته شدن «التنف»، پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی با پهپاد در استان حمص در مرکز سوریه، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که این هدف‌گیری ناتمام مانده و پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط سامانه‌های پدافند هوایی رهگیری شد.

بنا به اعلام این دیدبان، پهپادی که برای هدف گرفتن پایگاه آمریکایی در التنف پرتاب شده رهگیری و سرنگون شده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با «العربیه» افزود که سامانه‌های پدافند هوایی در پایگاه التنف آمریکا در منطقه 55 کیلومتری در مثلث مرزی میان سوریه- اردن- عراق با این پهپاد که برای هدف گرفتن پایگاه التنف وارد آسمان منطقه شده بود، مقابله کرده و آن را سرنگون کردند.

حمله پهپادی برای هدف گرفتن پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در التنف تنها کمتر از 24 ساعت پس از آن صورت می‌گیرد که در شامگاه جمعه طی حملات هوایی پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایران در البوکمال در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق بمباران شد که طبق آمارهای اولیه 3 کشته برجای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید