وزیر دفاع اسرائیل: گفت‌وگوهای من در واشینگتن نقشی تعیین‌کننده در آینده جنگ غزه دارد

یواو گالانت: در واشینگتن در خصوص تحولات جبهه شمالی نیز گفت‌وگو خواهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، یکشنبه 3 تیر در حالی راهی واشینگتن می‌شود که اختلاف نظر علنی میان دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، همچنان وجود دارد.

گالانت در آستانه عزیمت به واشینگتن با این بیان که دیدارهایش با مقامات ارشد آمریکایی، برای آینده جنگ غزه، تعیین کننده خواهد بود، گفت که در واشینگتن در خصوص تحولات جبهه شمالی نیز گفت‌وگو خواهد کرد.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین تاکید کرد که تل‌آویو برای هرگونه اقدام لازم در غزه، لبنان یا هر منطقه دیگر، آمادگی دارد.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی، انتظار می‌رود که گالانت در جریان سفرش به واشینگتن که از یکشنبه (امروز) آغاز و سه‌شنبه آینده پایان خواهد یافت، با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، لوید آستین همتای آمریکایی خود، ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» و آموس هوخشتاین، فرستاده ویژه بایدن دیدار کند.

هدف اصلی سفر گالانت، سوق دادن ایالات متحده به عدم توقف ارسال محموله بمب‌های سنگین است که اسرائیل را از دریافت آنها محروم کرده است.

سفر گالانت در پی بروز اختلافات علنی با دولت نتانیاهو ناشی از انتشار ویدئویی است که طی آن، نخست‌وزیر اسرائیل، سه‌شنبه گذشته واشینگتن را به عدم ارسال تسلیحات به تل‌آویو متهم کرد.

واکنش کاخ سفید

کاخ سفید در واکنش به این ویدئو، با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که هیچ ایده‌ای در خصوص این سخنان نتانیاهو ندارد.

به نظر برخی تحلیلگران، انگیزه نتانیاهو از این ویدئو، این است که اگر آمریکا پس از سفر گالانت، با انتقال تسلیحات به اسرائیل موافقت کند، او به عنوان «عامل اصلی روند ارسال تسلیحات» شناخته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید