نتانیاهو: از دوستان آمریکایی خود می‌خواهیم ارسال تسلیحات را تسریع کنند

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد اختلاف با آمریکا در خصوص تاخیر در ارسال محموله‌های تسلیحاتی به اسرائیل در آینده نزدیک حل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، یکشنبه 3 تیر تاکید کرد که اختلافات با ایالات متحده بر سر تاخیر در تحویل تسلیحات مرتبط با جنگ غزه، به زودی حل خواهد شد.

نتانیاهو در جریان جلسه کابینه‌اش گفت: «حدود چهار ماه پیش، کاهش قابل توجهی در ارسال تسلیحات از سوی ایالات متحده به اسرائیل مشاهده شد... ما انواع توضیحات را دریافت کردیم، اما این وضعیت تغییر نکرد. با توجه به آنچه که روز گذشته شنیدم، امیدوار بوده و براین باور هستم که این مسئله، در آینده نزدیک حل خواهد شد».

نتانیاهو در سخنانش ضمن مطالبه از دولت آمریکا برای تسریع در ارسال محموله‌های تسلیحاتی، گفت: «ما از دوستان آمریکایی خود می‌خواهیم که ارسال محموله‌های تسلیحاتی را تسریع کنند».

لزوم نابودی حماس

او خاطرنشان کرد که با پایان دادن جنگ بدون نابودی حماس، مخالف است.

ویدئوی بحث برانگیز نتانیاهو در هفته گذشته که طی آن، واشینگتن را به توقف ارسال تسلیحات و مهمات برای اسرائیل متهم کرده بود، خشم کاخ سفید را برانگیخت.

نتانیاهو، پنجشنبه گذشته در پاسخی مستقیم به انتقاد آمریکا از گلایه خود از تاخیر در تحویل تسلیحات، تصریح کرد که کشورش در «جنگ وجودی خود» به تسلیحات آمریکایی نیاز دارد.

نبردی وجودی

به گزارش «فرانس پرس»، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «من برای تحمل حملات به شخص خودم آمادگی دارم به شرطی که اسرائیل به تسلیحات مورد نیازش در جنگ وجودی جاری، دست یابد».

کاخ سفید در بحبوحه تنش‌های میان دو کشور در قبال جنگ جاری در غزه، مراتب ناامیدی شدید خود بابت انتقادات اخیر نخست‌وزیر اسرائیل از آمریکا بر اساس ادعای تاخیر در ارسال محموله‌های تسلیحاتی به اسرائیل را ابراز داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید