رسانه‌های اسرائیل از رهگیری پهپاد حزب‌الله در نزدیکی شرکت نظامی «رافائل» خبر دادند

صنایع نظامی «رافائل» یکی از بخش‌های سابق وزارت دفاع اسرائیل است که نهادی دولتی محسوب می‌شود و در زمینه تولید و توسعه فناوری‌های نظامی برای ارتش اسرائیل فعالیت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، سامانه‌های پدافندی ارتش، یکشنبه سوم تیر، یک پهپاد حزب‌الله را در محدوده کارخانه‌های متعلق به شرکت صنایع نظامی «رافائل»، رهگیری کردند.

سازمان «رادیو و تلویزیون» اسرائیل از رهگیری پهپاد حزب‌الله در محدوده انستیتو «لیشم» وابسته به شرکت صایع نظامی «رافائل» در منطقه مشگاف واقع در شمال اسرائیل خبر داد.

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» و «کانال 14» ساعاتی پیش اعلام کردند که آژیر خطر، اندکی قبل در محدوده کارخانه متعلق به شرکت صنایع نظامی «رافائل»، فعال شد.

به گزارش «کانال 14 »، آژیرهای خطر در مرکز الجلیل به دلیل شلیک موشک‌ به سمت هدف هوایی پرتاب شده از جنوب لبنان، به صدا درآمدند. این کانال اضافه کرد: «ارتش اسرائیل در مورد موفقیت این رهگیری یا اشتباه بودن هدف‌گیری، در حال تحقیق است.»

صنایع نظامی رافائل یکی از بخش‌های سابق وزارت دفاع اسرائیل است که نهادی دولتی محسوب می‌شود. این نهاد در کار تولید و توسعه فناوری‌های رزمی برای ارتش اسرائیل است. رافائل درعین حال این محصولات را به شکلی کاملا محرمانه به خارج از کشور نیز صادر می‌کند.

در پی ترور یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله توسط اسرائیل در هفته گذشته، تنش‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل به شکل قابل ملاحظه‌ای تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید