تلگراف: حزب‌الله مقادیر زیادی سلاح و موشک ایرانی در فرودگاه بیروت نگه‌داری می‌کند

روزنامه بریتانیایی «تلگراف»: حزب‌الله در فرودگاه بیروت موشک‌های «فاتح» و «فلق» نگه‌داری می‌کند؛ وفیق صفا، یکی از رهبران ارشد حزب الله، به‌صورت مرتب به گمرک فرودگاه بیروت سر می‌زند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «تلگراف»، یک‌شنبه سوم تیر، با انتشار گزارشی اعلام کرد «حزب‌الله» لبنان مقادیر زیادی سلاح و موشک ایرانی در فرودگاه بیروت ذخیره کرده است.

بر اساس این گزارش، ذخایر انبار تسلیحات حزب‌الله در فرودگاه بیروت شامل موشک‌های کوتاه‌برد است. این روزنامه نوشت جعبه‌های بزرگ و مرموزی از پروازهای ایران به این فرودگاه می‌رسد.

این روزنامه بریتانیایی اعلام کرد ذخیره انبار تسلیحات حزب‌الله در فرودگاه بیروت، همچنین، شامل موشک‌های «فاتح» و «فلق» است و وفیق صفا، یکی از رهبران ارشد حزب‌الله، همیشه به گمرک فرودگاه بیروت سر می‌زند.

تلگراف تایید کرد حزب‌الله سال‌ها است از فرودگاه بیروت برای حمل سلاح به‌منظور حمله علیه اسرائیل استفاده می‌کند.

این روزنامه بریتانیایی به نقل از «انجمن حمل و نقل بین‌المللی» نوشت: «سال‌ها است می‌دانیم حزب‌الله سلاح‌های خود را در فرودگاه بیروت ذخیره کرده است، ما به دنبال تعطیلی فروگاه بیروت هستیم تا همه سلاح‌ها و مواد منفجره را انتقال دهیم.»

این روزنامه به نقل از کارمندان فرودگاه بیروت نوشت: «اعضای حزب‌الله مانع بررسی جعبه‌های ارسالی از ایران می‌شوند.»

در بحبوحه ترس از تشدید دامنه تنش بین دو طرف به دلیل تهدیدهای متقابل، حزب‌الله یکشنبه سوم تیر، ساعاتی پس از انتشار یک ویدئو که مکان‌های نظامی و حیاتی اسرائیل را با مختصات جغرافیایی نشان می‌داد، اعلام کرد یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را «در پاسخ به ترور» یکی از رهبران «الجماعه اسلامیه» در شرق لبنان هدف قرار داده است.

گروه «الجماعه الاسلامیه»، جناح نزدیک به حماس، شنبه دوم تیر تایید کرد «ایمن غطمه» در حمله اسرائیل به شهرک «الخیاره» در بقاع غربی کشته شده است. تل‌آویو تایید کرد در این حمله که به هدف اصابت کرده، مسئول تامین جنگ‌افزار برای گروه‌های حماس و الجماعه الاسلامیه در منطقه را هدف قرار داده است.

حزب‌الله، صبح یک‌شنبه سوم تیر، اعلام کرد در یک حمله پهپادی مقر فرماندهی پادگان «بیت هلل» و سکونت‌گاه‌های افسران و سربازان اسرائیلی را در پاسخ به ترور غطمه در شهرک «الخیاره» هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید