یورش ارتش اسرائیل به قلقیلیه و جنین در کرانه باختری

از هفتم اکتبر و آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه، کرانه باختری شاهد بدترین ناآرامی‌ها طی چندین دهه بوده است، به طوری که 528 فلسطینی از جمله 133 کودک به دست نیروهای امنیتی اسرائیل یا شهرک نشینان اسرائیلی، کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تیراندازی به یک خودروی اسرائیلی در شهر قلقیلیه در کرانه باختری و کشته شدن راننده آن، نیروهای ارتش این کشور روز شنبه دوم تیر این شهر را هدف یورش خود قرار دادند.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در توییتی در حساب کاربری خود در «ایکس» اعلام کرد، نیروهای ارتش هم‌اکنون در پی کشته شدن این شهروند اسرائیلی، در منطقه قلقیلیه سرگرم عملیات هستند و پلیس نیز در حال اجرای تحقیقات است.

سازمان رادیو تلویزیون اسرائیل نیر گزارش داد که نیروهای اسرائیلی در منتقل کردن جسد فرد کشته شده با هلال احمر فلسطین هماهنگی کردند.

یورش به جنین

شهر جنین نیز به دنبال یورش نیروهای اسرائیلی به محله الجابریات، شاهد بروز تنش‌ها و درگیری‌ها بود که منجر به زخمی شدن چندین غیرنظامی فلسطینی شد.

از هفتم اکتبر و آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه، کرانه باختری شاهد بدترین ناآرامی‌ها طی چندین دهه بوده است، به طوری که 528 فلسطینی از جمله 133 کودک به دست نیروهای امنیتی اسرائیل یا شهرک نشینان اسرائیلی، کشته شدند.

طی این مدت این منطقه شاهد حملات مکرر شهرک نشینان به خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی فلسطینیان بوده است.

از سوی دیگر اظهارات تند برخی از وزرای دولت نتانیاهو مانند ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی و بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی علیه فلسطینی‌ها، این حملات را تشدید کرده است به طوری که بسیاری از شهرک نشینان یهود احساس می‌کنند که محافل رسمی اسرائیل از اقدامات آنها علیه فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید