گلوله‌باران دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، 22 کشته و 45 زخمی برجای گذاشت

ارتش اسرائیل تاکید کرد که نیروهایش روز جمعه، شهر رفح و دیگر مناطق در سراسر باریکه غزه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، شامگاه جمعه یکم تیر اعلام کرد، در اثر اصابت پرتابه‌های «کالیبر» به دفتر این نهاد در غزه که صدها غیرنظامی در اطراف آن حضور دارند، 22 نفر کشته و 45 تن زخمی شده و خسارات مادی به دفتر صلیب سرخ وارد شد.

شمار بالای قربانیان

این مرکز در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی « ایکس» نوشت که در پی این حادثه، شمار زیادی از قربانیان شامل 22 کشته و 45 زخمی به بیمارستان صحرایی صلیب سرخ واقع در منطقه انتقال یافتند.

در این بیانیه تاکید شد که تیراندازی خطرناک در نزدیکی تأسیسات بشردوستانه‌ای که طرف‌های درگیری از مکان آنها با خبرند و علامت صلیب سرخ را دارند، جان غیرنظامیان و کارکنان صلیب سرخ را به خطر می‌اندازد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه بیانیه تاکید کرد که این حادثه خطرناک امنیتی، یکی از چندین موردی است که طی روزهای اخیر رخ داده و پیش از این نیز گلوله‌های سرگردان، به ساختمان‌های کمیته بین‌المللی، اصابت کرده بود.

طبق این بیانیه، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ این حوادث را که جان کارکنان در عرصه بشردوستانه و غیر نظامیان را به خطر می‌اندازد، محکوم کرد.

از سویی ارتش اسرائیل تاکید کرد که نیروهایش روز جمعه، شهر رفح و دیگر مناطق در سراسر باریکه غزه را بمباران کردند که به کشته شدن دست کم 45 فلسطینی انجامید. به گزارش «رویترز» نیروهای اسرائیلی همچنین به طور مستقیم با عوامل مسلح جنبش حماس درگیر شدند.

پیش‌روی تانک‌های اسرائیلی

این در حالی است که «رویترز»، به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که تانک‌های اسرائیلی پس از تصرف مناطق شرقی، جنوبی و مرکزی رفح، به سمت غرب و شمال این شهر حرکت کردند.

به گفته اهالی فلسطینی، به نظر می‌رسد که نیروهای اسرائیلی در صدد تکمیل کنترل خود بر این شهر هستند که از أوائل مه گذشته، محور اصلی حملات اسرائیل بوده است.

در پی آتش هواپیماها، تانک‌ها و ناوهای جنگی اسرائیل، موج جدید آوارگان از این شهر که پیشتر بیش از 1 میلیون آواره را در خود جای داده بود، آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید