سعودی از تصمیم ارمنستان در به رسمیت شناختن کشور فلسطین استقبال کرد

پادشاهی عربی سعودی مجددا کشورهای عضو دائم سازمان ملل متحد که تاکنون کشور فلسطینی را به رسمیت نشناخته‌اند را به تسریع در برداشتن چنین گام مهمی فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی جمعه یکم تیر طی بیانیه‌ای استقبال پادشاهی عربی سعودی از تصمیم دولت جمهوری ارمنستان برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را ابراز کرد.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی تاکید شده است که این گامی مهم در حمایت از برپایی کشور مستقل فلسطین در چارچوب قلمرو مرزهای 1967 و به پایتختی قدس شرقی به شمار می‌رود.

در این بیانیه همچنین بر فراخوان سعودی از جامعه بین‌المللی و به‌ویژه کشورهای عضو دائم سازمان ملل که تاکنون کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند تاکید شده است تا گام‌های لازم را در جهت به رسمیت شناختن کشور فلسطین و در حمایت از راه‌حل دو کشوری که در راستای تقویت صلح و امنیت بین‌المللی است، بردارند.

از ابتدای آغاز جنگ در غزه، سعودی و کشورهای عربی و اسلامی تلاش‌های دیپلماتیک بلند‌پایه‌ای را برای فشار آوردن بر جامعه بین‌الملل جهت یافتن راه‌حلی فوری و جامع که خواسته‌های مردم فلسطین را برآورده می‌کند، پیش برده‌اند و در این راستا بر اهمیت حل و فصل همه‌جانبه و عادلانه مناقشه فلسطین و اسرائیل تاکید کرده‌اند.

این تلاش‌ها منجر به این شد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت قاطع پیش‌نویس قطعنامه‌ای را تصویب کند که در آن خطاب به شورای امنیت سازمان ملل توصیه شده است تا در بررسی موضوع عضویت کامل فلسطین تجدیدنظر مثبت کند.

سعودی همچنین با فراخوان مکرر از جامعه بین‌المللی، به ویژه اعضای دائم شورای امنیت که هنوز کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، خواسته است تا روند به رسمیت شناختن کشور فلسطین در چارچوب مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی را تسریع کنند تا مردم فلسطین به حقوق مشروع خود دست یافته و صلحی جامع و عادلانه برای همه در منطقه برقرار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید