خودروی باربری شبه‌نظامیان عراقی در البوکمال هدف حمله مرگبار قرار گرفت

مدیر «دیدبان حقوق بشر سوریه»، به «العربیه» گفت این حمله یکی از مراکز گروه‌های وابسته به ایران را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اطلاعات جدید نشان می‌دهد در انفجار بزرگ شب گذشته در روستای «عشائر» در حومه البوکمال، در مرز سوریه و عراق، خودروی باربری متعلق به شبه‌نظامیان عراقی، که احتمالاً حامل سلاح بود، هدف حمله قرار گرفته است.

این حادثه منجر به کشته شدن یکی از اعضای گروه «المقاومه الإسلامیه فی العراق» شد که از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه نوار غزه در هفت اکتبر فعال بوده است.

اتهام علیه آمریکا

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله رزاق عنون الصافی، عضو گردان «سید الشهداء»، در این حمله کشته شده است. آن‌ها مدعی شدند نیروهای آمریکایی هنگام گشت‌زنی در مرز سوریه و عراق به این خودروی باربری حمله کردند.

رامی عبدالرحمن، مدیر «دیدبان حقوق بشر سوریه»، به «العربیه» گفت این حمله یکی از مراکز گروه‌های وابسته به ایران را هدف قرار داد. او اضافه کرد صدای انفجار بسیار شدید بود و حتی در سوی دیگر رود فرات هم شنیده شد.

رامی عبدالرحمن گفت این مقر به‌صورت کامل ویران شده و انفجار از حملات قبلی بسیار شدیدتر بوده است. به گفته مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، یک فروند هواپیمای جنگی عامل این حمله بود، اما نوع هواپیما مشخص نیست.

حملات مکرر به البوکمال

شهر البوکمال، که در شمال شرق سوریه و نزدیک به مرز عراق قرار دارد، هدف حملات اسرائیل به مقرها یا کامیون‌های گروه‌های وابسته به ایران قرار می‌گیرد. گروه‌های مسلح عراقی و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در دو شهر البوکمال و المیادین حضور چشمگیری دارند.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه، شدت این حملات افزایش یافته و اسرائیل چند حمله شدید علیه مراکز شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه انجام داده است، هرچند که فقط مسئولیت شمار کمی از این حملات را به‌طور رسمی برعهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم