تلاش اسرائیل برای تسلط بر رفح؛ حمله به هشت محور اصلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از گذشت شش هفته از آغاز «عملیات نظامی» ارتش اسرائیل در رفح، در جنوب نوار غزه، و کنترل بخش فلسطینی این گذرگاه مرزی با مصر، نیروهای اسرائیلی همچنان به پیشروی در این شهر ادامه می‌دهند.

تانک‌های اسرائیلی، جمعه اول تیر، در چندین محور رفح پیشروی چشمگیری کردند. این پیشروی‌ها شامل هشت محور اصلی بود که تا امروز، شنبه، نیز ادامه داشت.

جزئیات درگیری‌ها

به گفته خبرنگار «العربیه»، اهداف اسرائیل شامل گذرگاه رفح، محور صلاح‌الدین تا تل زعرب، محور «میدان الجوازات»، بانک فلسطین، دروازه صلاح‌الدین و مسجد ذو النورین است. همچنین، این محورها شامل یبنا، عزوز، انجمن مهندسان، نانوایی ابو یونس، مدرسه خوله، مسجد علی، مسجد دارالسلام، محور رابعه، خیابان 18، میدان زعرب تا جعفر الطیار، محور ابو السعید، مقبره تل‌السلطان و محله‌های «سعودی» 1، 2 و 3 بودند.

پیشروی‌های اسرائیل همچنین محور کانادا، مدارس الوکاله، عزبه البحر، خیابان السکه ، مسجد الرحمه در الشابوره ، ورزشگاه برقه، بازار غربی و محور آتش‌نشانی را شامل شد.

ارتش اسرائیل روز گذشته اعلام کرد نیروهایش یک عملیات «دقیق و مبتنی بر داده‌های اطلاعاتی» را در رفح انجام دادند. به گفته ارتش اسرائیل، سربازان این کشور، در نزدیکی تونل‌های مورد استفاده حماس، با افراد مسلح درگیر شدند.

تلاش برای تسلط کامل بر رفح

ساکنان فلسطینی منطقه تأیید کرده‌اند اسرائیلی‌ها تلاش دارند کنترل کامل این شهر، که از اوایل مه هدف حملات اسرائیل بوده، را به دست آورند. به‌رغم هشدارهای بین‌المللی، تل‌آویو در هفت مه، کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفت و تانک‌هایش به سمت مرکز این شهر، که میزبان آوارگان فلسطینی است، پیشروی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم