اسرائیل یکی از فرماندهان «الجماعه الإسلاميه» را در شرق لبنان ترور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» گزارش داد اسرائیل، شنبه دوم تیر، خودرویی را در شهرک «الخیاره» در بقاع غربی شرق لبنان هدف قرار داد. منابع «العربیه» تایید کردند در این حمله ایمن غطمه، یکی از فرماندهان گروه «الجماعه الاسلامیه» کشته شد.

ارتش اسرائیل، ضمن تایید این خبر، اعلام کرد ایمن غطم۵قف۴ه از «رهبران تروریست برجسته» در «حماس» و الجماعه الاسلامیه لبنان بوده است.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت غطمه مسئول تامین سلاح برای حماس و الجماعه الاسلامیه و همچنین مسئول استقرار «گروه‌های تروریستی» در منطقه بود و در جریان حمله هوایی اسرائیل به بقاع غربی کشته شد.

افزایش حمله اسرائیل به خودروها

اسرائیل، در روزهای اخیر، حمله به خودروها در جنوب لبنان را افزایش داده است. پنجشنبه گذشته، یک پهپاد اسرائیلی به خودرویی در شهرک دير كيفا در منطقه صور حمله کرد که منجر به کشته شدن عباس ابراهیم حمزه حماده، معروف به «فضل»، یکی از اعضای «حزب‌الله» شد. همچنین، حمله دیگر به خودرویی در شهرک حومين الفوقا در جنوب لبنان منجر به کشته شدن پسر محمد جمعه، یکی از رهبران حزب‌الله، شد.

افزایش تنش‌ها و تهدیدات

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که درگیری‌ها بین حزب‌الله و نیروهای اسرائیلی در دو سوی مرز افزایش یافته است. حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، در یک سخنرانی تلویزیونی تهدید کرد در صورت گسترش جنگ، تمامی مناطق اسرائیل را هدف قرار خواهد داد. در همین حال، ارتش اسرائیل برنامه‌‌ای برای حملات گسترده‌تر به لبنان تصویب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید