سی‌بی‌اس: اسرائیل تاکنون به نابودی حماس نزدیک نشده است

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل: صحبت درباره پایان بخشیدن به حماس، خاک‌پاشی در چشمان است زیرا این گروه، یک ایده و ایدئولوژی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اگرچه مقامات و فرماندهان امنیتی اسرائیل پیش از این، چندین بار پایان قریب‌الوقوع عملیات نظامی در رفح در جنوب غزه، آخرین کانون حماس درباریکه را مطرح کردند، یک مقام آمریکایی تاکید کرد که اسرائیل هنوز به تحقیق هدف خود در نابودی حماس، نزدیک نشده است.

این مقام آمریکایی جمعه یکم تیر در اظهاراتی به «سی‌بی‌اس» در ادامه گفت: «صدها مسلح و مایل‌ها تونل شناسایی نشده همچنان وجود دارند و یحیی السنوار، رهبر حماس هنوز آزاد است».

این مقام مسئول آمریکایی افزود: «در نبود هرگونه طرح اسرائیل برای پساجنگ غزه، استراتژی کنونی فی‌الوقع دستورالعملی برای ادامه این جنگ است».

موضع بلینکن

این اظهارات پس از آن بیان شد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، پنجشنبه، در دیدار با هیئتی از مقامات اسرائیلی، بر ضرورت پیشبرد مذاکرات آتش‌بس و لزوم جستجوی طرح برای پساجنگ در نوار غزه، تاکید ورزید.

«حماس یک ایدئولوژی است»

دو روز پیش، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، صحبت درباره پایان بخشیدن به حماس را «خاک‌پاشی در چشم» دانست، چرا که به گفته او، این گروه، یک ایده و ایدئولوژی است.

هاگاری تاکید کرد تنها راه پایان دادن به حماس، جست‌وجوی آلترناتیو برای آن در غزه است.

این گفته هاگاری، واکنش بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را برانگیخت و انتقادات تند او از ارتش را به دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید