درخواست برای افزایش دو برابری ناوگان اروپا به‌منظور مقابله با حملات حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «بلومبرگ»، جمعه اول تیر، گزارش داد واسیلیوس گریپارس، فرمانده «آسپیدس»، ماموریت اتحادیه اروپا برای حفاظت از کشتی‌ها در دریای سرخ، درخواست کرد کشورهای اروپایی باید حجم نیروهای دریایی این ماموریت را به بیش از دو برابر افزایش دهند. او در این زمینه با اشاره به «منطقه وسیعی که باید پوشش دهیم» گفت این نیروها از منابع کافی برخوردار نیستند.

گریپارس خبر داد او از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست منابع بیشتری به آسپیدس ارائه دهند.

کمک به 164 کشتی

گریپاریس تأیید کرد از فوریه گذشته چهار کشتی اتحادیه اروپا در آب‌های نزدیک یمن گشت‌زنی کرده و به 164 کشتی کمک مستقیم ارائه داده‌اند. این کشتی‌ها همچنین بیش از 12 پهپاد را رهگیری کرده و چهار موشک بالستیک ضد کشتی را منهدم کرده‌اند.

این ناوگان اروپایی در آوریل گذشته تأیید کرد تمامی حملات حوثی‌ها در مناطق فعالیت آن‌ها در دریا ناکام مانده است. علاوه بر مأموریت «آسپیدس»، آمریکا و بریتانیا مأموریت دیگری به نام «نگهبان شکوفایی» در این گذرگاه دریایی مهم بین‌المللی برای حفاظت از کشتی‌های باربری در برابر حملات حوثی‌ها آغاز کرده‌اند.

افزایش حملات حوثی‌ها

شبه‌نظامی حوثی یمن ادعا می‌کنند، از نوامبر گذشته، به بیش از 150 کشتی‌های حمله کرده‌اند. بنابر ادعای حوثی‌ها، این کشتی‌ها به مقصد بنادر اسرائیلی حرکت می‌کردند.

این حملات باعث شد شرکت‌های تجاری مسیر طولانی‌تر و پرهزینه‌تری را برای عبور کشتی‌ها انتخاب کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید