اسرائیل برای یورش زمینی و هوایی به لبنان جهت مقابله با حزب‌الله اعلام آمادگی کرد

مقامات آمریکایی به شبکه «سی ان ان»: واشینگتن در پاسخ به اعلام آمادگی اسرائیل برای جنگ علیه گروه شبه‌نظامی حزب‌الله در لبنان از خود مخالفتی نشان نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از تهدیدهای حسن نصرالله، دبیرکل شبه‌نظامیان حزب‌الله در لبنان، علیه اسرائیل در پی کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد میدانی این گروه، شبکه خبری «سی ان ان» پنج‌شنبه سی و یکم خرداد به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که اسرائیل طرح‌های خود برای انتقال جنگ‌افزارها از جنوب غزه به شمال اسرائیل برای یورش زمینی و هوایی به لبنان و جنگ با این گروه شبه‌نظامی را به واشینگتن ابلاغ کرده است.

این دو مقام آگاه افزودند که اسرائیل نگرانی‌های خود را مبنی بر اینکه گنبد آهنین مورد حملات گسترده حزب‌الله قرار خواهد گرفت، به واشینگتن ابلاغ کرده است.

افزون بر این، یک مقام ارشد آمریکایی به این شبکه گفت که عواقب جنگ گسترده میان اسرائیل و حزب‌الله ویرانگر خواهد بود.
وی ادامه داد: «با کمرنگ شدن احتمال دستیابی به توافق میان اسرائیل و حماس، احتمال جنگ بین اسرائیل و گروه حزب‌الله در حال افزایش است.»

این شبکه آمریکایی همچنین گزارش داد که اسرائیل آمادگی خود را برای تهاجم زمینی و حمله هوایی به لبنان به اطلاع ایالات متحده رسانده است.

مقامات آمریکایی در ادامه اظهارات خود گفتند که واشینگتن در پاسخ به اعلام آمادگی اسرائیل برای جنگ علیه گروه شبه‌نظامی حزب‌الله در لبنان از خود مخالفتی نشان نداده است.

در حالی که تشدید تنش‌ها و تبادل آتش در مرزها میان حزب‌الله لبنان و اسرائیل بیش از 8 ماه است ادامه دارد، ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 29 خرداد طرح‌های عملیاتی برای حمله به لبنان را تصویب کرد.

دبیرکل حزب‌الله روز چهارشنبه با تاکید بر توان و آمادگی تسلیحاتی و تجهیزاتی خود گفت که گروه تحت فرماندهی او تا این لحظه با «بخشی» از سلاح‌های خود جنگیده است. وی همچنین بدون ذکر نوع تسلیحات، گفت: «ما سلاح‌های جدیدی به دست آوردیم».

از ابتدای آغاز جنگ میان اسرائیل و جنبش حماس در نوار غزه که به‌دنبال حمله هفتم اکتبر شروع شد، حزب‌الله و اسرائیل به‌طور تقریبا روزانه‌ای مواضع یکدیگر را در دو سوی مرزها گلوله‌باران و بمباران می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم