ارمنستان کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ارمنستان، جمعه اول تیر با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاثر از وضعیت فاجعه‌بار غزه، کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخت.

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری ارمنستان آمده است: «برای پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه و درگیری نظامی جاری، جمهوری ارمنستان با توجه به قطعنامه‌های سازمان ملل، خواستار آتش‌بس فوری در غزه است.»

بیانیه وزارت خارجه ارمنستان همچنین خشونت علیه مردم غیرنظامی، هدف قرار دادن زیرساخت‌های شهری، گروگانگیری و اسارت شهروندان در جریان درگیری نظامی را به شدت محکوم کرده و خواستار آزادی بدون قید و شرط آنها شده است.

وزارت خارجه ارمنستان با یادآوری اینکه همواره از صلح پایدار بین یهودیان و فلسطینی‌ها با راهکار «دو دولت» حمایت کرده، اعلام کرد به منظور تحقق این هدف، ارمنستان دولت و کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد.

وزارت خارجه اسرائیل پس از اعلام ارمنستان مبنی بر به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین، سفیر ارمنستان در اسرائیل را احضار و «توبیخ شدید» تل‌آویو را به او ابلاغ کرد.

وزارت خارجه اسرائیل، با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «پس از به‌رسمیت‌شناختن دولت فلسطین در ارمنستان، سفیر ارمنستان احضار شد تا توبیخ شدید به وی ابلاغ شود.»

با به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین توسط ارمنستان، اکنون تعداد کشورهایی که دولت فلسطین به رهبری محمود عباس را به رسمیت می‌شناسند به نزدیک 150 رسیده است.

این درحالی‌ست که چند کشور اروپایی دیگر نیز اعلام کرده‌اند درحال بررسی به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین هستند. در بریتانیا حزب کارگر که شانس بسیاری برای به دست آوردن قدرت در انتخابات سراسری چهارم ژوئیه را دارد اعلام کرده که فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید