مقام آمریکایی: تنها 50 گروگان اسرائیلی در غزه زنده هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که برآوردهای قبلی ارتش اسرائیل نشان می‌دهد بیش از 25 اسیر اسرائیلی از 116 گروگانی که از 7 اکتبر در نوار غزه بازداشت بودند، جان خود را از دست داده‌اند، یک مقام آگاه آمریکایی، از کشته‌شدن تعداد گروگان‌های بیشتری خبر داد.

حماس در حمله 7 اکتبر، حدود 250 اسرائیلی را به گروگان گرفت که گمان می‌رود هنوز 116 گروگان از آن‌ها در غزه بازداشت هستند.

بر اساس گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال»، پنج‌شنبه 31 خرداد، برخی از میانجی‌ها در مذاکرات تبادل زندانیان و یک مقام آمریکایی آشنا با آخرین اطلاعات آمریکا فاش کردند «تعداد گروگان‌هایی که تا هنوز زنده هستند، ممکن است به 50 تن برسد.»

66 کشته

بر اساس این گزارش، به این معنی است که 66 گروگان اسرائیلی در غزه کشته شده‌اند یعنی تعداد گروگان‌های کشته شده 25 نفر بیشتر از گزارش پیشین اسرائیل است.

اطلاعات ایالات متحده، دفتر نخست وزیری اسرائیل و ارتش این کشور از اظهار نظر در این مورد خودداری کردند.

حماس پیش از این به میانجی‌ها «مصر و قطر» که برای دستیابی به آتش‌بس و توافق تبادل اسرا تلاش دارند، اطلاع داده بود که از گروگان‌های زنده در غزه اطلاعی ندارد.

همچنین حماس در اواسط ژوئن 2024 اعلام کرد دو گروگان اسرائیلی در حمله ارتش اسرائیل به شهر رفح کشته شدند.

همچنین این گروه پیشتر تایید کرده بود اسرائیل با وجود موفقیت در آزادسازی 4 گروگان از اردوگاه نصیرات در 9 ژوئن، 3 گروگان‌ خود را کشته است.

خانواده گروگان‌ها ماه‌هاست که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را برای بازگردان فرزندانشان تحت فشار قرار داده‌اند.

این خانواده‌ها همچنین اخیرا اعتراضات خود را پس از پیشنهاد جدید آتش‌بس جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید