حمله پهپادی اسرائیل به دو خودرو در جنوب لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل، یک روز پس از بمباران یک مرکز نظامی حزب الله در منطقه «صور» در جنوب لبنان، حمله جدیدی در این منطقه انجام داد.

خبرنگار «العربیه»، پنج‌شنبه 31 خرداد گزارش داد یک پهپاد اسرائیلی به سمت خودرویی در شهرک «دیر کیفا» در منطقه صور جنوب لبنان موشک شلیک کرد.

این خبرنگار گفت در پی این حمله، یکی از اعضای حزب الله از اهالی شهر شهابیه کشته شد.

این خبرنگار افزود، اسرائیل در حمله دیگری یک خودرو در شهرک «حومین الفوقا» در جنوب لبنان را هدف قرار داد که بر اساس اطلاعات اولیه احتمالا یکی از فرزندان مقامات حزب الله در این حمله کشته شده است.

تشدید درگیری ها و تهدیدها

این در حالی است که درگیری‌ها میان حزب‌الله و نیروهای اسرائیلی در دو سوی مرز و تهدیدهای دو طرف به شدت افزایش یافته است.

حسن نصرالله، رهبر حزب الله در یک سخنرانی تلویزیونی عصر چهارشنبه 30 خرداد تهدید کرد در صورت گسترش جنگ، همه مناطق اسرائیل را هدف قرار خواهد داد. تهدیدات نصر الله قبرس را نیز شامل شد زیرا او قبرس را متهم به میزبانی مانور با نیروهای اسرائیلی کرد.

ارتش اسرائیل دو روز پیش طرح‌هایی را برای حمله گسترده‌‎تر به لبنان تصویب کرد.

از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه که به‌دنبال حمله هفتم اکتبر شروع شد، حزب‌الله و اسرائیل تقریبا روزانه مواضع یکدیگر را در دو سوی مرزها گلوله‌باران و بمباران می‌کنند.

هفته گذشته شاهد تشدید تنش‌هایی در هر دو طرف مرز بود که طی آن طالب عبدالله، از برجسته‌ترین فرماندهان حزب‌الله توسط اسرائیل کشته شد.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» بر اساس بیانیه‌های حزب الله و منابع رسمی لبنان، تشدید تنش‌های اسرائیل و حزب‌الله تاکنون منجر به کشته‌شدن دست‌کم 478 نفر در لبنان از جمله حداقل 312 عضو حزب‌الله و حداقل 93 غیرنظامی شد.

از دیگر سو، طرف اسرائیلی از کشته شدن 15 سرباز و 11 غیرنظامی این کشور خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید