اختلاف عمیق ارتش اسرائیل و نتانیاهو بر سر نابودی حماس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با آغاز جنگ در نوار غزه، اختلافات بین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، و چند وزیر دولت تشدید شده و تنش‌ها با فرماندهان ارتش افزایش پیدا کرده است. آخرین نمونه این اختلافات، شب گذشته و در اظهارات دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، آشکار شد.

در مصاحبه‌ای با «کانال 13» اسرائیل، هاگاری گفت «نمی‌توان حماس را به عنوان یک ایدئولوژی و ایده از بین برد.» او اضافه کرد «گفتن اینکه حماس را نابود خواهیم کرد، فریبی بیش نیست» و تاکید کرد که اگر جایگزینی برای حماس پیدا نشود، این گروه باقی خواهد ماند.

این اظهارات به طور واضح اشاره‌ای به نتانیاهو داشت که همواره هرگونه تلاش ارتش، برخی وزرا و حتی ایالات متحده برای بحث در مورد مرحله بعد از جنگ و مدیریت نوار غزه را رد کرده است.

واکنش نتانیاهو

دفتر نتانیاهو بلافاصله به این اظهارات واکنش نشان داد و آن را رد کرد. دفتر او اعلام کرد حمله به غزه تا نابودی کامل حماس ادامه خواهد داشت. در بیانیه‌ دفتر نتانیاهو آمده است: «یکی از اهداف جنگ، تحت رهبری نتانیاهو، نابودی توانایی‌های نظامی و حکومتی حماس است.»

نتانیاهو به جز نابودی حماس و بازگرداندن حدود 130 گروگان اسرائیلی در نوار غزه، هیچ هدف راهبردی واضحی برای پایان جنگ مشخص نکرده است.

این جنگ تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 37 هزار فلسطینی و انزوای بین‌المللی فزاینده‌ اسرائیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید