کشته شدن یک افسر ارتش سوریه در حملات هوایی اسرائیل به جنوب این کشور

منبع نظامی سوریه: دو موضع نظامی در اطراف قنیطره و درعا هدف حمله پهپادی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از یک منبع نظامی، از کشته شدن یک افسر سوری در نتیجه حملات اسرائیل به دو موضع نظامی در جنوب سوریه در چهارشنبه 30 خرداد خبر داد.
به گفته این منبع، اسرائیل حدود ساعت 7:00 صبح، «دو موضع نظامی» نیروهای مسلح را در حومه قنیطره و درعا، هدف «حمله پهپادی» قرار داد که به کشته شدن یک افسر و برخی خسارت مادی انجامید.
به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در پی حمله هوایی اسرائیل در سوم ماه جاری به شمال سوریه، 16 نفر از اعضای گروه‌های نیابتی ایران کشته شدند. خبرگزاری ایرانی «تسنیم» نیز متعاقبا از کشته شدن یکی از مستشاران سپاه پاسداران در این حمله هوایی خبر داد.
اسرائیل طی سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده که عمدتاً اهداف ایرانی و متعلق به حزب‌الله از جمله انبارها و محموله‌های سلاح و مهمات و همچنین مواضع ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

کاهش حملات اسرائیل به سوریه

این حملات با آغاز جنگ غزه میان اسرائیل و حماس از هفتم اکتبر گذشته، تشدید شد اما بعد از حمله اوریل گذشته به ساختمان وابسته به سفارت ایران در دمشق و کشته شدن 7 نفر از اعضای سپاه پاسداران از جمله دو افسر ارشد، شمار این دست حملات، به شکلی قابل توجه، کاهش یافت.
اسرائیل به ندرت مسئولیت حملات خود به سوریه را برعهده می‌گیرد اما همواره خاطرنشان می‌کند به ایران اجازه نخواهد داد تا حضور نظامی خود را در همسایگی اسرائیل، تقویت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید