بورل: روند ریاض مناسب‌ترین چارچوب برای هماهنگی مواضع کشورها در قبال مساله فلسطین است

اروپا کشورهای عربی را به تشکیل کمیته‌ای مشترک برای حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، چهارشنبه 30 خرداد تاکید کرد که روند[صلح] ریاض را مناسب‌ترین چارچوب برای هماهنگی مواضع کشورها در قبال مساله فلسطین دانست.

در همین راستا خبرنگار «العربیه» نیز خبر داد که اتحادیه اروپا کشورهای عربی را به تشکیل کمیته‌ای مشترک برای حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین فراخوانده است.

پیش‌تر کمیته وزارتی برآمده از اجلاس فوق‌العاده مشترک عربی و اسلامی در ریاض درباره تحولات نوار غزه، در 29 آوریل سال جاری با وزرای خارجه و نمایندگان کشورهای اروپایی تشکیل جلسه داده بود.

در این جلسه مشترک نمایندگان کشورهای عربی و اسلامی با همتایان اروپایی خود در مورد نیاز فوری به پایان جنگ در نوار غزه و انجام اقدامات لازم برای اجرایی کردن راه‌حل دو کشوری بحث و تبادل نظر کردند.

در این نشست همچنین بر حمایت از تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس فوری، آزادی اسرا و گروگان‌ها، پایان دادن به جنگ غزه و اتخاذ گام‌های لازم برای رسیدگی به بحران فاجعه‌ انسانی و جلوگیری از اقدامات و تخلفات یکجانبه غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی تاکید شد.

در این نشست همچنین بر اهمیت گذار به سوی روند سیاسی جهت دستیابی به راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطین تاکید شد.
در پرتو هماهنگی‌های انجام شده نمایندگان حاضر در این نشست بر لزوم اتخاذ گام‌هایی ملموس در جهت پیشبرد طرح ایجاد کشور مستقل فلسطینی بر اساس راه‌حل دو کشوری و به رسمیت شناختن آن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید