آمریکا و بریتانیا پایگاه‌های حوثی‌ها را در «جزیره کمران» و الحدیده بمباران کردند

این حملات هوایی آمریکا و بریتانیا پس از حمله اخیرا حوثی‌ها به یک کشتی متعلق به یونان که در دریای سرخ آسیب‌دیده و در دریا غرق شد، صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش رسانه‌های محلی یمن، آمریکا و بریتانیا طی حملات هوایی مشترک پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی را در «الحدیده» و جزیره «کمران» در یمن بمباران کردند.

در گزارش این رسانه‌ها همچنین گفته شده است که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی دست‌کم 6 حمله هوایی به فرودگاه بین‌المللی الحدیده و 4 حمله هوایی به «جزیره کمران» در نزدیکی بندر «الصلیف» در غرب الحدیده یمن در سواحل دریای سرخ انجام دادند.

ارتش آمریکا روز جمعه و شامگاه شنبه اعلام کرد که هفت رادار، یک پهپاد و دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها را در یمن منهدم کرده است.

این حملات هوایی آمریکا و بریتانیا پس از حمله اخیرا حوثی‌ها به یک کشتی متعلق به یونان در دریای سرخ صورت می‌گیرد که دچار آسیب و در دریا غرق شد.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن، از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون بیش از 100 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در آبراه‌‌های بین‌المللی دریای سرخ، خلیج عدن، دریای عرب انجام داده‌اند.

حوثی‌ها با گسترش حملات خود به اقیانوس هند و دریای مدیترانه علاوه بر دو دریای سرخ و عرب و خلیج عدن، مدعی‌اند که کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های عازم بنادر اسرائیل را هدف می‌گیرند.

حملات تقریباً روزانه این شبه‌نظامیان در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرده است تا مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا و از مسیر نزدیک به دماغه امید نیک طی کنند.

در چندین مورد حملات پهپادی و موشکی این گروه شبه‌نظامی به آتش گرفتن و غرق شدن تعدادی از کشتی‌ها و کشته‌‌ و زخمی شدن ملوانان آن منجر شده است.

در پاسخ به تهدیدها و حملات حوثی‌ها علیه کشتیرانی و تجارت جهانی در آبراه‌های بین‌‌المللی، علاوه بر تشکیل ائتلاف «پاسداری از رفاه» کشورهای آمریکا و بریتانیا تاکنون طی چندین عملیات مشترک نظامی، پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی را در استان‌های صنعا، صعده و الحدیده یمن آماج حملات هوایی و موشکی خود قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم